Pinokio. Podróż w świat dziecięcej wyobraźni

Historia Pinokia uczy i bawi od wielu lat, a prawdę o… kłamstwie poznało dzięki niej kilka pokoleń. W cyklu Spotkania Teatralne ,,Za kurtynką” losy drewnianego chłopca, któremu z każdym wypowiedzianym nieprawdziwym słowem rósł nos, przypomni Łomżyński Teatr Lalek. Mądra historia, piękna scenografia i wyjątkowe lalki – nie tylko najmłodsi widzowie będą zachwyceni.

Sobota, 7.04.2018, godz. 10:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 15 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Spektakle dla grup zorganizowanych – piątek, 6.04.2018, godz. 9:00 i 11:00. Rezerwacja miejsc: 87 563 85 18.

Opowieść Carla Collodiego o niesfornym Pinokiu należy do kanonu literatury dziecięcej. To opowieść o życiu, o dojrzewaniu, o stawaniu się z pajaca człowiekiem. Bo choć pajac czy osioł nie brzmią dumnie, to nawet będąc nimi można dorosnąć, zrozumieć, zmienić się. Ile jest z Pinokia w każdym z nas? Czy Pinokio to urwis, czy szukający własnej tożsamości zagubiony i zapatrzony we własne potrzeby chłopiec? Pinokio jest żądny poznania świata, chętnie podejmuje ryzykowne i, niestety, bezmyślne decyzje, bo za każdym razem cierpi.

Sztuka odwołuje się do wyobraźni współczesnego widza. Daje szansę wejścia w życie młodego, nieukształtowanego człowieka, mówi o odpowiedzialności i dojrzewaniu. Uniwersalne przesłanie sprawia że nawet najmłodsi widzowie identyfikują się z tytułowym bohaterem, śledząc z wypiekami na twarzy przygody drewnianego chłopca. Spektakl stanowi też idealny pretekst do dyskusji o życiowych rolach, o posłuszeństwie i dobrym wychowaniu.

autor: Carlo Collodi
adaptacja i reżyseria: Jarosław Antoniuk
scenografia: Eva Farkasova
muzyka: Bogdan Szczepański
ruch sceniczny: Jacek Gębura
obsada: Daria Głowacka, Beata Antoniuk, Eliza Mieleszkiewicz, Michał Pieczatowski, Marek Janik, Tomasz Bogdan Rynkowski

Po spektaklu zapraszamy publiczność na spotkanie warsztatowe pt. „ABC teatru lalek”. Zapraszamy też do zaprezentowania się na Scenie dla Ciebie – zgłoszenia należy przesyłać do 3 kwietnia 2018 r. na adres: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.


Patronat medialny:

Kategoria: Archiwum