Podlaska Scena Folkloru zaprasza!

W ostatni weekend maja rusza Podlaska Scena Folkloru. Wydarzenie skierowane jest do instruktorów tańca i choreografów zajmujących się folklorem scenicznym oraz zespołów artystycznych niezależnie od wieku: od dziecięcych, przez młodzieżowe, studenckie, grupy dorosłych, aż po seniorskie. Organizatorem Podlaskiej Sceny Folkloru jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Zgłoszenia do 10 maja!

28-29 maja 2022
Bielski Dom Kultury

Wydarzenie skierowane do zespołów artystycznych oraz instruktorów tańca i choreografów zajmujących się folklorem scenicznym.

Pierwszą część stanowi Ogólnopolskie Seminarium Folklorystyczne, którego tematem będzie folklor wybranego subregionu województwa podlaskiego wraz z elementami kompozycji i reżyserii tańca. W tym roku będą to tańce i pieśni podlaskich Białorusinów Ziemi Bielskiej.
Druga część to Ogólnopolski Przegląd Folklorystyczny, a jego tematem przewodnim będzie folklor Podlasia, Suwalszczyzny, Kurpi oraz Mazowsza Wschodniego, a więc regionów tworzących kulturowy krajobraz Podlaskiego.
Podlaska Scena Folkloru to propozycja dla zespołów w różnym wieku – od dziecięcych, przez młodzieżowe, studenckie, grupy dorosłych, aż po seniorskie. Do wzięcia udziału w przeglądzie zachęcamy także grupy innych form tańca, które inspirują się lub chcą wprowadzić do swego repertuaru folklor województwa podlaskiego w nowoczesnych aranżacjach.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 10 maja 2022 r.

Organizatorem Podlaskiej Sceny Folkloru jest Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, współorganizatorem Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim, gdzie w dniach 28-29 maja odbędzie się całe wydarzenie.

Więcej informacji, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie PIK: https://pikpodlaskie.pl/podlaska-scena-folkloru/.

 

Kategoria: Aktualności, Wydarzenia nadchodzące