Pożegnanie z upiorem w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Tylko do 18 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku grany będzie musical Andrew Lloyda Webbera „Upiór w operze”. To ostatni moment, by rezerwować bilety na musical wszech czasów o niespełnionej miłości. Obecnie w żadnym innym polskim mieście nie można zobaczyć tego dzieła!

Spektakl miał swoja premierę w Białymstoku 24 maja 2013 roku. To oryginalna produkcja Teatru Muzycznego Roma wzbogacona o możliwości nowoczesnej sceny w Białymstoku. Do tego w porównaniu z realizacją warszawską gra większy skład orkiestry, chór pojawia się także w scenach tanecznych i aktorskich. Usłyszeć można oryginalne organy. Dekoracje autorstwa jednego z najlepszych polskich scenografów Pawła Dobrzyckiego przyjechały z Romy, tak jak i kostiumy, które wykonali Magdalena Tesławska i Paweł Grabarczyk.

054  070

Kierownictwo muzyczne nad musicalem objął Maciej Pawłowski. Za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska.  Nad całością czuwał reżyser i dyrektor Romy Wojciech Kępczyński.  Odtwórcy głównych ról znani są także z warszawskiej realizacji: Damian Aleksander i Tomasz Steciuk jako tytułowy Upiór, Paulina Janczak, Edyta Krzemień i Kaja Mianowana jako Christine, Łukasz Talik jako Raoul. Znakomicie na scenie sprawdza się – śpiewając i tańcząc – Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, przygotowany przez prof. Violettę Bielecką.

036 064

Zdjęcia ze spektaklu „Upiór w operze” autorstwa Michała Hellera

W spektaklu bierze udział  każdorazowo aż 130 osób – obsady, muzyków oraz obsługi technicznej widowiska. Przedstawienie wymaga 22 zmian sceny. To ogromne przedsięwzięcie oraz  widowiskowy  i wzruszający spektakl.

Musical „Upiór w operze” grany będzie jeszcze w Operze i Filharmonii Podlaskiej:
– 25, 26 kwietnia
– 4, 8, 11 (dwa spektakle), 13, 14, 15, 16, 17, 18 maja

Więcej informacji na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej – KLIKNIJ!

Kategoria: Archiwum