Premiera Teatru Hybrydowego – “Trzy siostry” Czechowa w reżyserii Marka Cichuckiego

29 marca 2015 roku na Dużej Scenie SOK odbyła się premiera spektaklu “Trzy siostry”. Sztukę wg Antoniego Czechowa wyreżyserował Marek Cichucki przy współpracy Mirosławy Krymskiej, a na scenie można było podziwiać aktorów Teatru Hybrydowego, działającego przy Pracowni Przytulisko Wyobraźni w SOK.

Na scenie pojawili się:
Olga – Agnieszka Winnik-Pomichter
Masza – Magdalena Sowul
Irina – Weronika Bogdan
Natasza – Barbara Wołczek
Anfisa – Ewa Stąpór (gościnnie)
Aleksander Wierszynin – Krzysztof Rudowicz
Mikołaj Tuzenbach – Maciej Sowul
Iwan Czebutykin – Andrzej Cichucki
Wasilij Solony – Wiesław Ołdak (gościnnie)
Aleksy Fiedotik – Oskar Pawełko
Włodzimierz Rode – Jakub Persjanow
Sekundant – Damian Izbicki
Artysta – Daniel Kujałowicz
oraz Anna Barszczewska

O pracy nad spektaklem:

3siostry-obsada
„…Gdyby tylko wiedzieć, gdyby wiedzieć! …Życie nasze jeszcze się nie kończy. Jeszcze chwila, a dowiemy się po co żyjemy, po co cierpimy…” Teatr Hybrydowy realizując w ramach programu SPEAK dofinansowanego z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt „Laboratorium Teatralne”, tym razem zaprosił do współpracy Marka Cichuckiego – aktora, pedagoga, reżysera, który zaproponował pracę nad klasycznym dramatem.

Zespół mierząc się ze sztuką scenicznego rozczytania sztuki Antoniego Czechowa szukał jednocześnie odpowiedzi na pytania: W jaki sposób przygotować się do występu na scenie? W jaki sposób przygotować role? Jakich środków scenicznych użyć? Odpowiadaliśmy sobie na te pytania pracując nad dramatem. A „Trzy siostry” to dramat wybitny, idealnie pasujący do uczenia się teatru, ale też i nas samych. Dramat, dla uważnych i wrażliwych odbiorców. Dramat o ludziach, napisany dla ludzi.

Kategoria: Galerie