Dodatkowe miejsca na koncert RZAWP

Suwalski Ośrodek Kultury będzie miał przyjemność gościć Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, który odwiedzi Suwałki z premierowym programem poświęconym chwalebnej i trudnej historii Armii Krajowej. W 2022 r. przypada 80. rocznica powstania AK, z tej okazji wojskowi artyści wystąpią w chwytającym za serce koncercie. 

1.04.2022, godz. 17.00 i 19.30
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny
wejściówki dostępne online >> i w kasie SOK
obowiązuje limit 4 wejściówek na 1 osobę

14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Pierwszym dowódcą AK został komendant główny ZWZ gen. Stefan Rowecki „Grot”. Decyzja o powstaniu AK była podyktowana koniecznością scalenia polskich konspiracyjnych oddziałów zbrojnych i podporządkowania ich rządowi RP w Londynie. Utworzona przed 80 laty AK jest uważana za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.

Koncerty pod tytułem “Rzuciliśmy życie na szaniec” będą towarzyszyły miejskim obchodom 78. rocznicy stracenia mieszkańców Suwalszczyzny.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna sił zbrojnych RP wywodzący się z Teatru Żołnierza 2 Dywizji Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego. Od ponad 60 lat z powodzeniem ukazuje bogactwo kultury narodowej i kultywuje chwałę oręża polskiego wykorzystując muzykę, taniec i śpiew. W swoim repertuarze Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada przedstawienia i widowiska popularyzujące tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego. Pełne rozmachu realizacje, wzbogacane polskimi tańcami narodowymi i ludowymi, historycznymi kostiumami i rekwizytami – promieniują patriotyzmem. Oprócz widowisk tego typu Zespół ma w swoim repertuarze także programy o charakterze bardziej rozrywkowym, oparte na nowoczesnych rytmach, piosenkach i choreografii. Z Zespołem współpracowali tacy uznani artyści jak: Ryszarda Hanin, Mira Zimińska-Sygietyńska, Ludwik Sempoliński czy Bernard Ładysz.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące