Prezentacja prac artystycznych Mieczysława Iwaszko

Już od dziesięciu lat prezentuje prace artystów fotografików, malarzy, rysowników i innych artystów w Galerii Jednego Obrazu. Od 10 lipca przez miesiąc w galerii można oglądać obrazy Mieczysława Iwaszko. 

Galeria Jednego Obrazu
plac J. Piłsudskiego przy parku Konstytucji 3 Maja

wystawa czynna od 10.07.2018 do 10.08.2018

Mieczysław Iwaszko urodził się w 1977 roku w Suwałkach. Absolwent Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie (2003) – studia na Wydziale Artystycznym, specjalizacja malarstwo pod kierunkiem prof. J. Wojciechowskiego, aneks z fotografii i historii sztuki „Skandal i prowokacja w sztuce polskiej”. Ukończył podyplomowe studium socjoterapii i edukacji twórczej oraz studia w zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu. Prowadzi zajęcia z terapii sztuką w szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach, a w Pracowni Sztuk Pięknych Suwalskiego Ośrodka Kultury zajęcia z malarstwa, rysunku, fotografii, historii sztuki. Swoją twórczość prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych, między innymi w Lublinie, Suwałkach, Białymstoku i Olicie (Litwa). Równolegle z samorealizacją twórczą artysta prowadzi liczne indywidualne projekty i niebanalne działania orzeźwiające sztukę w przestrzeni społecznej Suwałk. Jest twórcą Biurowca Sztuki – przestrzeni wystawowej w dawnej fabryce mebli (organizacja pierwszej i drugiej edycji Suwałki 2009 i 2011), stworzył pracownię papieru czerpanego (2006) oraz Grupy Teatralnej „Dwa słowa”. W 2008 uruchomił i prowadzi do chwili obecnej Galerię Jednego Obrazu.

W 2017 roku powstała książka autorstwa Mieczysława Iwaszko pt. „Duchowość w sztukach wizualnych Pracowni Sztuk Pięknych SOK” CZYTAJ WIĘCEJ >>>

kontakt: teatr-77@o2.pl

Kategoria: Archiwum