Z przykrością informujemy o odwołaniu tegorocznych XVII Międzynarodowych Spotkań z Monodramem planowanych w dniach 3-5 grudnia 2020 r. Z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną, obostrzenia w działalności instytucji kultury i brak jasnych perspektyw na najbliższą przyszłość jesteśmy zmuszeni odłożyć realizację festiwalu. O ewentualnych nowych terminach wydarzeń towarzyszących będziemy informować na bieżąco.
- Regulamin XVII Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza (PDF >>)
- Karta uczestnika XVII Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza (PDF >>)
- Karta sceniczna XVII Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza (PDF >>)
- Regulations The 17th International Meetings with Monodrama for the Golden Horseshoe of Pegasus (PDF >>)
- Participation card The 17th International Meetings with Monodrama for the Golden Horseshoe of Pegasus (PDF >>)
- Scene requirements The 17th International Meetings with Monodrama for the Golden Horseshoe of Pegasus (PDF >>)
Termin zgłoszeń: 30.10.2020 (I termin) i 10.11.2020 (II termin).
Dodatkowe informacje: Biuro Organizacyjne Konkursu, tel. 87/ 563 85 25.
Dyrektor artystyczny Spotkań: Grażyna Filipowicz-Karp,
tel. 513 625 229, e-mail: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.
Międzynarodowe Spotkania z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza”, to konkurs, który stwarza najlepsze warunki wspierania wybitnych osobowości twórczych, promuje jedną z ciekawszych i jednocześnie najtrudniejszych form teatralnych, jaką jest monodram, gdzie aktor pozostaje sam na sam z publicznością, w ciągłej relacji z widzami, skupia na sobie całą ich uwagę, porusza bądź bawi.
Do udziału w suwalskich Spotkaniach zapraszamy młodzież i osoby dorosłe, monodramistów wywodzących się z amatorskiego ruchu teatralnego, studentów szkół artystycznych oraz doświadczonych aktorów. Festiwalowi towarzyszą warsztaty teatralne, a spektakle konkursowe są otwarte dla publiczności, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej. Spotkania to również spektakle mistrzowskie w wykonaniu uznanych aktorów cieszących się uznaniem i popularnością wśród miłośników teatru. Festiwal to również możliwość wymiany kulturowej, współpraca i wymiana doświadczeń w zakresie warsztatu aktorskiego.
Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się podczas refleksji prowadzonych bezpośrednio po prezentacjach oraz w trakcie warsztatów aktorskich.
Dotychczasowe edycje festiwalu zyskały przyjazne grono współpracowników i sponsorów, którzy doceniają jego walory edukacyjne i wychowawcze. To zasługa jasnej wizji programowej i chęci zachowania kontekstu, specyfiki i indywidualnego charakteru festiwalu, co podkreślają przede wszystkim jego uczestnicy. Widzowie chwalą dostępność festiwalowych prezentacji, ich zróżnicowanie, aktualność i poziom. O rzeczywistej potrzebie realizacji tego typu wydarzenia świadczy rosnące zainteresowanie wykonawców monodramu. Laur „O Złotą Podkowę Pegaza” jest gwarancją jakości – laureaci suwalskiego festiwalu otrzymują propozycje prezentacji nagrodzonych spektakli na scenach teatrów zawodowych w Polsce.
Pieczę nad kondycją Spotkań od początku ich istnienia sprawuje Grażyna Filipowicz-Karp – kierownik artystyczny przedsięwzięcia. Minione lata pokazały, że Festiwal wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród aktorów w kraju, ale również poza granicami Polski, stąd od XV edycji działa jako międzynarodowy.
Mecenas Festiwalu: RESO Europa Service
Sponsor Festiwalu: ASPI Sp. z o.o. i Sp. kom.
Patron honorowy i Fundator Grand Prix: Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz