Radość śpiewania

“Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” – eliminacje do ogólnopolskiego festiwalu
Niedziela, 30.11, godz. 9.30 – 18.00
Sala Kameralna SOK, ul. Jana Pawła II 5

Śpiewasz? Spełnij marzenia! Śpiewanie to pasja, świetna zabawa, ale także szansa na karierę. Najlepsi pojadą do Krakowa i otrzymają szansę nagrania własnej płyty!

Termin składania kart zgłoszeń minął 26.11.2014 r. 

Przesłuchania są otwarte dla publiczności. Uczestnicy eliminacji:

  • do 7 lat

1. Maja Magdalena Krzyżewska – utwór „Mrówka w Kąpielówkach”
2. Maja Kałęcka – utwór „Mała Czarodziejka”
3. Sebastian Walento – utwór „Ołowiany Żołnierzyk”

  • w wieku 8-10 lat

1. Gabriela Łazarska – utwór „Cudaczne ZOO”
2. Kuba Walendykiewicz – utwór „Ja Kocham Rapa”
3. Julia Pietruszko – utwór „Bajka Niezapominajka”
4. Natalia Ambrosiewicz – utwór „Lubię Grać Mocarta”
5. Roksana Turowicz – utwór „Dopóki Jest Nadzieja”
6. Oliwia Ciechacka – utwory „Nie Jestem Szymborską” i „Nie Pytajcie Mnie”
7. Aleksandra Czaplicka – utwory „Dziś Będzie Bal”, „Moda Na Zdrowie” i „Sukcesu Bliska”

  • w wieku 11-13 lat

1. Julia Uściłko – utwór „Ciotka Edytka”
2. Karolina Karolak – utwór „Ludzie Lubię Lato”
3. Sara Lityńska – utwory „Widzę Ciebie” i „Srebrny Jest Paryż”
4. Julia Pomichter – utwór „Kaśki Brat”

  • w wieku 14-16 lat

1. Natalia Załuska – utwory „Kolejowy Sen” i„Ta Miłość Dopadła Nas w Górach”
2. Karolina Kamińska – utwór „Sukcesu Bliska”

  • w wieku od 17 lat

1. Karolina Słabińska – utwór „Gdzie Siódme Niebo”
2. Magdalena Romanowska – utwór „Niech Nam Się Zdarzy”

Regulamin XV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży “Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”.
Karta zgłoszenia do XV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży “Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”.
Pula piosenek dostępna na stronie festiwalowej.

Tradycyjnie jak co roku, rusza kolejna edycja festiwalu “Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”. To ogólnopolski festiwal, przez który corocznie przewija się kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Jan Wojdak spełnia marzenia tych młodych ludzi, wprowadzając ich w świat życia artystycznego: pracę w studio, nagrywanie piosenek, organizowanie koncertów, sesji zdjęciowych. W wielu przypadkach wśród finalistów są uczniowie szkół muzycznych, dla których te doświadczenia są bezcenne. Młodzież pod okiem Jana Wojdaka kształci swoją osobowość, uczy się radzenia sobie z tremą, pracy przed kamerą, sposobu udzielania wywiadów radiowych i telewizyjnych, ma możliwość brania udziału w warsztatach muzycznych.

teczowe piosenki2

Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży “Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w tym roku odbywa się po raz XV. Przebiega dwuetapowo: I – przesłuchania eliminacyjne w 8 ośrodkach kultury w Polsce i II – przesłuchania finałowe i koncert galowy w dniach 20 i 21 grudnia br. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Festiwal skierowany jest do osób w różnym wieku. W tym roku mogą wziąć w nim udział soliści i grupy wokalne (max 4-os.) w 5 kategoriach wiekowych: kat. I do 7 lat, kat. II od 8 do 10 lat, kat. III od 11 do 13 lat, kat. IV od 14 do 16 lat, kat.V od 17 lat. W każdej kategorii przyznawane są po 3 nagrody + wyróżnienia. Publiczność zgromadzona przyznaje „Nagrodę Publiczności”, a główną nagrodą festiwalu jest Grand Prix.

W skład tegorocznego Jury wejdą redaktorzy muzyczni TVP i Polskiego Radia. Profesjonalne jury ocenia: walory głosowe, interpretację, dobór piosenki do wieku dziecka, muzykalność, wyczucie rytmu i ogólny wyraz artystyczny. Pula piosenek dostępna na stronie festiwalowej.

teczowe piosenki1

Ubiegłoroczny Finał XIV festiwalu emitowany był na antenie TVP Regionalna, TVP Kraków, Łódź, Kielce, Olsztyn. Finaliści brali udział w licznych audycjach radiowych, promowali swoje piosenki na koncertach i przeglądach. Jedną z głównych nagród festiwalu jest zaproszenie przez Jana Wojdaka do studia i nagranie piosenki, która zamieszczona zostaje na płycie festiwalowej.

Do tej pory wydanych zostało 9 płyt festiwalowych i 2 solowe płyty nagrane przez finalistki: „Szlagiery do kariery”, „Piosenki Festiwalowe” 1 , „Piosenki Festiwalowe” 2, „Piosenki Festiwalowe” 3, „Piosenki Festiwalowe” 4, „Piosenki Festiwalowe 5”, „Tęczowe Piosenki 1”, „Tęczowe Piosenki 2”, „Gwiazdy festiwali Jana Wojdaka”, Gosia Kotwica „Kraj miłości”, Paulina Więckiewicz „Serce za serce”. Wydane zostały również single z piosenkami zaśpiewanymi przez: Ewę Taborek, Martę Florek, Gosię Kotwice, Malwinę Masternak, Paulinę Więckiewicz, Mateusza Mijala, Olgę Fidrysiak, Małgorzatę Główkę – laureatkę opolskich debiutów w 2011 r. Ponadto Gosia Kotwica, Mateusz Mijali i zespół El Bayo nagrali teledyski do swoich piosenek – można je zobaczyć na stronie festiwalowej.

Opiekę artystyczną nad festiwalem i finalistami sprawuje Jan Wojdak – lider zespołu Wawele, Kawaler Orderu Uśmiechu i dyr. artystyczny festiwalu, nagrodzony „za działalność na rzecz polskiej kultury muzycznej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem festiwalu jest Agencja Kwart Music Polska i Nowohuckie Centrum Kultury.

Głównym celem festiwalu jest promocja polskiej piosenki, popularyzacja śpiewania, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości, wyszukiwanie i promocja młodych talentów, doskonalenie warsztatu muzycznego. Duże zainteresowanie festiwalem ze strony dzieci, młodzieży, ich rodziców i opiekunów w całej Polsce skłania nas do coraz szerszego propagowania festiwalu. Ciepła i serdeczna atmosfera, dostojni goście, fachowa ocena jury, interesujące nagrody to wszystko składa się na sukces festiwalu.

Honorowy patronat przyjęli:
Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak
Prezydent Miasta Krakowa Pan prof. Jacek Majchrowski
Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu

Materiały festiwalowe dostępne w Agencji Kwart Music Polska, tel. 601 49 21 81, e-mail: agencja kwart@gmail.com. Więcej informacji (również pula piosenek) na stronie festiwalowej.

Regulamin XV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży “Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”.
Karta zgłoszenia do XV Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży “Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”.

Termin składaniakart zgłoszeń minął 26.11.2014 r. Opłata akredytacyjna wynosi 30 zł.
Kontakt: Grzegorz Krzymiński, tel. 87 563 85 04, e-mail: grzegorz.krzyminski@soksuwalki.eu 

Źródło: materiały organizatora.

festiwal15_podglad_2

Kategoria: Archiwum