Muzyczna dawka ciepła i radości tuż przed świętami

Piękne kolędy i pastorałki, które ogrzeją serca nawet w największy mróz, oraz piosenki pełne prószącego śniegu, kolorowych prezentów i pędzących przez zaspy reniferów. Suwalska Orkiestra Kameralna i jej goście zapraszają na wieczór z zimowo-bożonarodzeniowymi utworami.

Filharmonia Suwałk: “Raz do roku taki cud”
Wtorek, 20.12.2016, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 15 / 10 zł w kasie SOK oraz na www.bilety.soksuwalki.eu

To będzie wyjątkowy wieczór. Na kilka dni przed świętami warto się na chwilę zatrzymać i głęboko odetchnąć bożonarodzeniową atmosferą. Nie będzie do tego lepszej okazji niż podczas koncertu “Raz do roku taki cud”, bowiem niewiele jest rzeczy, które równie mocno jak muzyka przekazują radość i magię świąt. Chwile spędzone w towarzystwie muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej i jej gości nastroi Państwa na ten najbardziej magiczny czas, który będzie tuż tuż…

Wystąpią: Milena Band z wokalistką Mileną Łukasiewicz-Miszkiel, Agata Gulbierz, Vieśnova, Zespół Wokalny Suwalskiego Klubu Seniora, Studio Piosenki Świetlik, Miejska Orkiestra Dęta i Suwałki Gospel Choir. Nad całością wykonań będą czuwały dobre duchy, nie tylko świąt, czyli instruktorzy Suwalskiego Ośrodka Kultury Wiesław Jarmoc, Anna Szafranowska i Emil Kulbacki oraz kierownik artystyczny i dyrygent orkiestry, Krzysztof Jakub Kozakiewicz.

Poprzedni koncert “Raz do roku taki cud” w SOK


filharmonia.pdf-page-001

Koncerty w ramach FILHARMONII SUWAŁK to propozycja dla wszystkich doceniających piękno muzyki, zarówno miłośników klasyki, jak i tych, którzy szukają wytchnienia od codziennego pośpiechu. To gwarancja spędzenia kilku wieczorów w roku w szczególny sposób, w doborowym towarzystwie, przy świetnie zagranej i nie aż tak poważnej muzyce. Muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pokazują, że muzyka klasyczna nie zawsze jest poważna. Bywa również pełna humoru i lekkości, potrafi dać poczucie mocy i dystansu, inspiruje i rozbudza wyobraźnię. jest sposobem na wyciszenie, antidotum na ciągły wyścig z czasem i otaczający nas chaos współczesnego świata. W zalewie muzyki popularnej daje szansę na świadomy wybór muzyczny.

Patroni medialni koncertów z cyklu Filharmonia Suwałk:

radio5tvs24-e_AKTUALNEsuwalki24niebywale

suwalkiinfo_logo_zawsze takielogo_suwalszczyzna_netdwutygodnik


Suwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Orkiestra regularnie koncertuje w kraju oraz za granicą uczestnicząc również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach. Od sierpnia 2008 r. jej dyrektorem artystycznym był Kazimierz Dąbrowski, utytułowany absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Nowy sezon artystyczny 2015-2016 orkiestra rozpoczęła pod przewodnictwem artystycznym dr Ignacego Ołowia. Obecnie tę funkcję pełni Krzysztof Jakub Kozakiewicz.

logo_orkiestra_poziomo

W styczniu 2014 roku orkiestra zainaugurowała „Filharmonię Suwałk” – nowy cykl koncertów muzyki klasycznej w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem najznakomitszych solistów polskich i światowych scen. Kluczem do wyboru repertuaru bywa sylwetka kompozytora, określony styl, epoka czy gatunek muzyczny. Więcej o Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej – KLIKNIJ >>

afisz_raz do roku

Kategoria: Archiwum