Relaks przy warsztatowej “koronkowej robocie”

3 grudnia w Suwalskim Ośrodku Kultury rozpoczęły się warsztaty koronczarskie. Na pierwszych zajęciach w Sali Prób pojawiła się grupa “uzbrojonych” w szydełka pań.

W czasie trzygodzinnych zajęć uczestniczki warsztatów z chirurgiczną precyzją tworzyły koronkowe cuda. Łańcuszki, słupki, półsłupki, kółka, łuki, a nawet pikoty składały się ostatecznie na delikatne ozdoby, przepiękne obrazki, serwetki, kołnierzyki… Nad pracami podczas warsztatów czuwała przepięknie wykonana kura.

010

Warsztaty to jednak nie tylko “koronkowa robota”. To także możliwość spędzenia czasu w miłej atmosferze, okazja do wymiany doświadczeń, szansa na wyciszenie, odpoczynek od codziennego pośpiechu i zgiełku.

Warsztaty koronczarskie w SOK odbywają się w każdy wtorek w godz. 10:00 – 13:00 w Sali Prób. Na zajęciach potrzebne są szydełko, dopasowana grubością włóczka lub kordonek oraz dużo dobrego humoru.

Z pierwszego spotkania uczestniczki wychodziły bardzo zadowolone i zapowiadały, że wrócą ze swoimi szydełkami w kolejne wtorki. Wszystkich chętnych, którzy opuścili pierwsze zajęcia, serdecznie zapraszamy już 10 grudnia.

Kategoria: Archiwum