Roadsterem z Trójką na SBF 2014

10 lipca, w południe, sprzed siedziby Trójki wystartuje kawalkada roadsterów w ramach rajdu Suwałki Blues Drift. Program 3 objął patronat medialny nad wyprawą Mazd MX-5 na Suwałki Blues Festival.

W czwartek, 10 lipca o godzinie 12.00, z ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 wyruszy – już po raz trzeci – kolumna mazd, które przemierzą ponad 1000 kilometrów. – Sprzed siedziby Programu 3 Polskiego Radia wystartuje 14 kultowych roadsterów, do których dołączy na trasie 5 kolejnych załóg – mówi Józef Jakubiec, komandor Suwałki Blues Drift. – Będziemy mogli zobaczyć wszystkie wersje Mazdy MX-5, począwszy od modeli pierwszej generacji z 1989 roku, aż po trzecią generację z 2005 r. – dodaje Jakubiec, który wyjaśnia, że roadster – w przeciwieństwie do czteroosobowego kabrioletu – ma tylko dwa miejsca.

Celem kolorowej kawalkady jest Suwałki Blues Festival – najważniejsze i największe plenerowe święto muzyki bluesowej w Polsce, które odbędzie się w dniach 10-12 lipca. W trakcie festiwalu 19 załóg dokona objazdu Suwalszczyzny i zaprezentuje się publiczności m.in. przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury.

paradamazd

Samochody wyprawią w podróż z Myśliwieckiej 3/5/7 Trójkowi redaktorzy muzyczni – Jan Chojnacki i Grzegorz Hoffmann. A której stacji będą słuchać kierowcy mazd i ich pasażerowie na trasie do Suwałk? – Nie mam wątpliwości, że Trójki! – śmieje się Jan Chojnacki.

Mazdy będzie można podziwiać w Suwałkach 10 lipca o 22:00 przed SOK (ul. Papieża Jana Pawła II 5) i 11 lipca o 17:00 przy ul. Kościuszki 74.

Kategoria: Archiwum