Kino plenerowe nad Zalewem. Jeszcze jeden seans

Trzy filmy, w których bez trudno można odnaleźć pewne związki z Suwałkami, Suwalszczyzną, Podlasiem, zostaną zaprezentowane w kinie plenerowym Filmowe Suwałki. Pierwszy seans odbył się 18 lipca, a na ekranie można było zobaczyć kręconego częściowo w Suwalskim Parku Krajobrazowym “Pana Tadeusza” w reżyserii pochodzącego z Suwałk Andrzeja Wajdy. 25 lipca odbyła się druga projekcja. Tym razem pokazana została “Biała sukienka”. Na ostatni film zapraszamy 1 sierpnia.

Filmowe Suwałki – Kino plenerowe z okazji 300-lecia Suwałk
Czwartek, 1.08.2019, godz. 21:00
Zalew Arkadia

wstęp wolny

Z okazji jubileuszu 300-lecia Suwałk odbędzie się plenerowy cykl projekcji filmowych. Niezwykła okazja obejrzenia filmów, które niełatwo zobaczyć na wielkim ekranie. Prezentowane produkcje to legendarne dzieła polskiej kinematografii, a to wszystko w zielonym otoczeniu zalewu Arkadia w Suwałkach.

Cykl rozpoczęła kranizacja tytułu, który każdy czytał, ale może nie każdy oglądał – „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy, to warta uwagi pozycja, szczególnie dla mieszkańców Suwalszczyzny. Wiele scen filmu zostało nakręconych na Podlasiu, między innymi na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

„Biała sukienka” z filmowego cyklu święta polskie, to fabuła z 2003 roku, której akcja rozgrywa się w uroczysty dzień Bożego Ciała we wsi niedaleko Białegostoku. Produkcja jest bardzo cenionym tytułem z serii filmów Telewizji Polskiej, a będzie można ją obejrzeć już 25 lipca nad zalewem Arkadia.

Na zakończenie zaprezentowany zostanie „Pierścionek z orłem w koronie”, który wyszedł spod rąk Andrzeja Wajdy w 1999 roku. Dramat wojenny na motywach powieści Aleksandra Ścibor-Rylskiego pt. „Pierścionek z końskiego włosia”, który kręcony był w Drohicznynie, a więc podczas seansu można wyszukiwać znajomych lokacji.

Kategoria: Archiwum