SBF 2014: Konkurs zespołów bluesowych

Jeśli gracie bluesa i chcecie zaprezentować się podczas VII edycji Suwałki Blues Festival, to macie szansę! Tegorocznemu SBF towarzyszyć będzie konkurs zespołów bluesowych, który dla polskich grup będzie też okazją do zakwalifikowania się do prestiżowej imprezy.

Suwałki Blues Festival 2014 odbędzie się w tym roku już po raz siódmy w dniach 10-12 lipca. Przez minione sześć lat Suwałki zdobyły mocną pozycję w kalendarzach fanów dobrej muzyki. Corocznie na festiwalu występuje łącznie około 200 muzyków z Polski, Europy i świata. Przez trzy dni Suwałki odwiedza, wielotysięczna rzesza fanów z Polski i świata. Jednak Suwałki Blues Festival stanowi rozpoznawalną markę nie tylko dla wielbicieli bluesa; dzięki umiejętnie dobieranemu repertuarowi z roku na rok zdobywa coraz większą popularność również wśród miłośników muzyki rockowej i blues-rockowej.

SBF_2014_logo_data_www

Nowością w tym roku ma być konkurs zespołów składający się z dwóch części: pierwsza to otwarty konkurs zespołów bluesowych dla wykonawców z Polski i krajów nadbałtyckich oraz Rosji i Białorusi, a druga dla wykonawców tylko z Polski to kwalifikacje do European Blues Challenge 2015, w których zespoły mają szansę zdobyć akredytację do udziału w tej imprezie jako przedstawiciel naszego kraju. Formuła konkursu umożliwia start zespołom, których twórczość nawiązuje do muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych.

blues_konkurs_zespolow_bluesowych

Udział w konkursie można zgłaszać do 15 maja 2014 r. Zakwalifikowane zespoły zaprezentują się na żywo podczas Suwałki Blues Festival. Zwycięzcom przyznane zostaną dwie nagrody główne:
• Grand Prix Suwałki Blues Festival – nagroda Prezydenta Miasta Suwałk wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł oraz występ na Dużej Scenie Suwałki Blues Festival w dniu 12 lipca 2014 r.
• dla wykonawców z Polski – kwalifikacja do udziału i reprezentowania naszego kraju w ramach European Blues Challenge 2015 organizowanego przez European Blues Union (www.europeanbluesunion.com).

W jury zasiądą znani muzycy i dziennikarze oraz przedstawiciel organizatora. Szczegóły w regulaminie konkursu – KLIKNIJ i na www.suwalkiblues.com

Suwałki Blues Festival to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń bluesowych w Polsce i Europie. Trzy dni koncertów, dwie profesjonalne sceny plenerowe, konkurs zespołów bluesowych, koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta, śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Doskonała atmosfera muzyczna…

Regulamin konkursu – PRZECZYTAJ!

Karta zgłoszenia – POBIERZ!

Kategoria: Archiwum