Sentymentalna podróż muzyczna Na Dywaniku u Marii

Ostatni lipcowy koncert Na Dywaniku u Marii to aż … trzy koncerty. Na plenerowej scenie w centrum Suwałk wystąpią dwa suwalskie zespoły – Cantabile & Sentimental Journey Band oraz gość specjalny z Krakowa – Mirosław C. Kowalewski. Usłyszymy swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci i refleksyjne utwory krakowskiego barda.

31.07.2021, godz. 20.00
plac Marii Konopnickiej

wstęp wolny
koncert odbywa się w obowiązującym reżimie sanitarnym

Podczas sobotnich dywaników na placu Marii Konopnickiej zaprezentują się dwie formacje i solista. Będzie to prawdziwa sentymentalna podróż muzyczna z suwalskimi seniorami – Cantabile & Sentimental Journey Band oraz Mirosławem C. Kowalewskim z Krakowa. 

Zespół Cantabile z Suwałk to znana i wielokrotnie nagradzana grupa. To jeden z zespołów senioralnych w Suwałkach wykonujący swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci. Suwalscy seniorzy ze Stowarzyszenia Seniorzy z Pasją HORYZONT wielokrotnie brali udział w festiwalach w całej Polsce.  Na scenie artyści  czują się pewnie, zachwycając przy tym publiczność. Liderem zespołu i jednocześnie instruktorem jest multiinstrumentalista Marian Szaryński, a jego prawą ręką solistka, autorka tekstów i tłumaczka tekstów z języka angielskiego Danusia Tutak-Suchowier. Razem z zespołem wystąpi Sentimental Journey Band.

Zespół tworzą wokalistki: Bogumiła Kanoza, Mirosława Kempińska, Ewa Kubas, Krystyna Sulik, Danuta Tutak-Suchowier i Maria Werner oraz instrumentaliści: Janusz Bielecki – gitara, Zdzisław Kisarewski – trąbka, Marian Panasewicz – gitara basowa, Stanisław Sierzputowski – perkusja, Marian Szaryński – instrumenty klawiszowe i Aleksander Witkowski – gitara. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Marian Szaryński a managerem Jadwiga Sowulewska.

Kolejnym wykonawcą podczas sobotnich dywaników będzie Mirosław C. Kowalewski z Krakowa. Wraz z zespołem zaprezentuje 7 utworów z płyty REFLEKSJE: Przebudzenie, Wybory, Pytania, Sekret, Ścieżka, Miasto, Lot przez życie.

Skład zespołu: Adam Czyżowski – aranżacja, instrumenty klawiszowe, Mirosław Kowalewski – autor i wykonawca utworów, Tomasz Kobiela – gitara, Piotr Bzowski – instrumenty perkusyjne, Michał Rapka – kontrabas.

 
 
Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do przestrzegania Regulaminu koncertów Na Dywaniku u Marii – U źródła 2021 oraz stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób.

Koncerty NA DYWANIKU U MARII – U ŹRÓDŁA 2021:

  • 27.06.2021 >> Kapela ZPiT Suwalszczyzna i goście
  • 3.07.2021 >> Seasonal – Maciej Sochoń (Białystok) 
  • 4.07.2021 >> Wiesław Jarmoc & Agata Gulbierz & MilenaŁukasiewicz-Miszkiel
  • 17.07.2021 >> Serpent Sky 
  • 31.07.2021 >> Cantabile & Sentimental Journey Band
  • 31.07.2021 >> Mirosław C. Kowalewski (Kraków)
  • 7.08.2021 >> Krzysztof  Masłowski & Band
  • 28.08.2021 >> Piano Blues Band
  • 4.09.2021 >> Red Emprez

 


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Regulamin koncertów Na Dywaniku u Marii – U Źródła 2021 >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dorośli >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dzieci >>

Kategoria: Archiwum, Muzyka i taniec