Lepiej być singlem czy duetem?

Teatr MY: “Single i remiksy” – Hit teatralny w 2014 r.
Niedziela, 26 kwietnia, godz. 17:00
Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5

Komedia Marcina Szczygielskiego w gwiazdorskiej obsadzie. Anna Mucha, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek i Wojciech Medyński!

Bilety: 80/70/60 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu IMPREZA ZEWNĘTRZNA

single IMG_5949

Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Autor: Marcin Szczygielski
Obsada: Anna Mucha, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Wojciech Medyński

Sztuka “Single i remiksy” Marcina Szczygielskiego to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażająca rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależność i swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery.

IMG_5855

Magda, kobieta sukcesu, apodyktyczna prezes wielkiej korporacji wydawniczej (Katarzyna Maciąg, czyli Ewa z “O mnie się nie martw”), stawia na singli, bo przecież – jak mówi – singiel to najlepszy utwór na płycie. W firmie, którą dowodzi, szansę na karierę mają tylko single, więc wszyscy, którzy singlami nie są, wolą ukrywać swoje związki i małżeństwa. Tak jak Joanna (Anna Mucha, czyli Madzia Marszałek z “M jak miłość”), autorka skomplikowanych intryg przeciwko szefowej, których nigdy nie wprowadza ich w życie, bo w gruncie rzeczy jest przyzwoitym człowiekiem. W stałym strachu przed szefową żyje również Sebastian, odtwórca roli szefa marketingu korporacji (Wojciech Medyński, czyli Manuel z “Pierwszej miłości”). Ale prawdziwe zamieszanie i zwrot akcji wywoła romantyczny buddysta Nirek (Lesław Żurek, czyli Marek z “Układu warszawskiego).

 Single i Remiksy 51.jpg fot. Marcin Peła

Gdy korporacja zostaje wchłonięta przez inną, większą, a nowe szefostwo postanawia zmienić charakter firmy na prorodzinny, Magda wpada w panikę. Tym większą, że do Polski wysłany zostaje nowy przełożony, którego zadaniem ma być zweryfikowanie przede wszystkim jej pracy. Magda natychmiast musi zdobyć partnera! Jak jednak ma to zrobić, gdy przez całe swoje dotychczasowe życie unikała związków jak ognia i po prostu nie potrafi zbudować miłosnej relacji? Dochodzi do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zatem wydanie służbowego polecania … Pech w tym, że wysłany z centrali weryfikator ma zjawić się w firmie lada chwila.

IMG_5834

Anna Mucha o swojej bohaterce mówi: ″- Joanna z jednej strony jest mocno stłamszona regułami, które narzuciła jej korporacja, ale z drugiej w niezwykle inteligentny i zabawny sposób próbuje odnaleźć się w swojej rzeczywistości.” Sztuka umiejętnie obnaża relacje w wielkiej firmie i towarzyszące im problemy. Przyjęta tylko na chwilę, “dla kredytów”, maska szybko może stać się drugą naturą człowieka. Łatwo wtedy stracić poczucie rzeczywistości.

Sztuka została siedmiokrotnie wystawiana poza granicami Polski w Niemczech, Wielkiej Brytanii i w USA. Dwusetny spektakl odbył się w listopadzie’2014 w Copernicus Center w Chicago!

single plakat2014_a4 — kopia

Więcej o spektaklu na: www.singleiremiksy.com

Kategoria: Archiwum