Ostatni Pchli Targ w tym roku!

Od początku maja kilka razy w każdym miesiącu na parkingu za SOK spotykali się miłośnicy, poszukiwacze i posiadacze najróżniejszych “skarbów”. 20 września zapraszamy na ostatni w tym roku Pchli Targ. Przybywajcie, zanim unikalne przedmioty trafią na zimę na strychy i do piwnic…

Pchli Targ
Niedziela, 20.09.2015, godz. 10:00
parking za SOK-iem

Przeszukaj: strych – piwnicę – pawlacze –  szafy – szopy…
Spakuj: starocie – bibeloty – książki – zabawki – ubrania – płyty…
Przyjdź na Pchli Targ: sprzedaj – wymień – kup – twórz i baw się!

Zapraszamy:
we wrześniu – 20.09

Odbyły się:
w maju – 10.05 | 17.05
w czerwcu – 7.06 | 14.06 | 21.06 | 28.06
w lipcu – 5.07 | 12.07 | 19.07
w sierpniu – 2.08 | 16.08 | 23.08 | 30.08
we wrześniu – 6.09 | 13.09 |

Kontakt: pawel.bydelski@soksuwalki.eu, tel. 87 563 85 05

Suwalski pchli targ otwiera się też na nowoczesność i jest na Facebooku – KLIKNIJ!


UWAGA! Na Pchlim Targu obowiązują pewne zasady, a żeby pokazać światu swój dobytek trzeba się wcześniej zgłosić.

REGULAMIN PCHLEGO TARGU – KLIKNIJ!
KARTA ZGŁOSZENIA WYSTAWCY – POBIERZ!

Wszelkich informacji udziela i wszystkie wątpliwości rozwiewa Paweł Bydelski. Można do niego napisać na pawel.bydelski@soksuwalki.eu lub zadzwonić pod numer tel. (87) 563 85 05


ulotka_pchli_targ.indd

W każdym domu znajdą się stare ubrania, zabawki, rzeczy już niepotrzebne, na których zbiera się kurz. Niektóre trzymamy z sentymentu, inne dlatego, że wyrzucenie ich na śmieci wydaje się marnotrawstwem, a całą resztę bo „przyda się”. I dalej zalegają w piwnicach i na strychach. Podobno uporządkowane życie wymaga również porządku w szafach. Popatrzmy więc na rzeczy wokół siebie chłodnym okiem, być może niektórych już nie potrzebujemy, ale mogłyby się przydać komuś innemu. Uszczęśliwiając nowego właściciela, możemy przy okazji odzyskać część poniesionych kiedyś wydatków. A negocjowanie cen to obowiązkowa przyjemność!

Buszowanie po pchlim targu już dawno przestało być rzeczą wstydliwą. Od dawna wiedzą o tym mieszkańcy Londynu, Amsterdamu, Sztokholmu czy Berlina. Takie kiermasze odbywają się regularnie na całym świecie. Sprzedać i kupić można dosłownie wszystko – od monet, figurek, porcelany, przez książki, ubrania, lalki, po meble, biżuterię i zegary. Gama oferowanych produktów ograniczona jest tylko i wyłącznie inwencją samych sprzedających (i literą prawa).

Pchli targ to także wydarzenie społeczne – ludzie spotykają rzeczy, rzeczy spotykają ludzi i wreszcie ludzie spotykają ludzi. Używane rzeczy mają swój czar i historię, które wzbogacają ich nominalną wartość. Trzeba tylko umieć dojrzeć ich duszę pod patyną czasu. Przy okazji to dobra lekcja przedsiębiorczości.

Ciekawostka: pochodzenie nazwy „pchli targ” wzięło się prawdopodobnie od najpopularniejszego bazaru w Europie „Marché aux puces” (bazar z pchłami) położonego w Saint-Ouen na przedmieściach Paryża, założonego pod koniec XVII wieku. Na ówczesnym targowisku można było kupić różne produkty po niewysokich cenach. Nazwa pchli targ mogła się wziąć z faktu, że na ówczesnych, jak i na obecnych targach tego typu, zauważalny jest bardzo szybki obrót towarem, a także poruszanie się kupujących, przez co nasuwa się porównanie do pcheł, które zachowują się w podobny sposób. (za Wikipedią)

Więcej o „pchlim targu” w Saint-Ouen dowiecie się w tym miejscu – KLIKNIJ!

pchli_targ_krzywe.indd

Kategoria: Archiwum