Smyki zostały zabrane na muzyczną wyprawę “Na jagody”

Podczas pierwszego spotkania z cyklu “Muzyka dla smyka” dzieci zostały zabrane “Na jagody”. Zabawa podczas świetnego spektaklu z muzyką graną na żywo była przednia!

Poetycką baśń Marii Konopnickiej zaadaptowała Joanna Łupinowicz. Muzyczną oprawę opowieści autorstwa Grzegorza Bogdana, utalentowanego suwalskiego kompozytora i dyrygenta wykonała Suwalska Orkiestra Kameralna prowadzona przez jej dyrektora artystycznego Kazimierza Dąbrowskiego.

Historię zagrali młodzi aktorzy ze Studia Dziecięcej Zabawy Teatralnej LALUŚ. Wszystko to w niebanalnej oprawie plastycznej autorstwa Teresy Magdy Nowickiej.

muzyka_smyka_2014_baner_468x60

„MUZYKA DLA SMYKA” to nowy edukacyjny cykl muzyczny Suwalskiego Ośrodka Kultury adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej. Jego założeniem jest uzupełnienie i wzbogacenie wczesnej edukacji muzycznej poprzez umożliwienie dzieciom kontaktu z żywą muzyką prezentowaną na wysokim poziomie w odpowiedniej przestrzeni i akustyce. Połączenie muzyki wykonywanej na żywo ze spektaklem teatralnym pozwala na realizację założenia interdyscyplinarnego kształcenia i pomaga młodym słuchaczom w aktywnym uczestnictwie w widowisku.

Audycje są przygotowywane i wykonywane przez instruktorów teatralnych Suwalskiego Ośrodka Kultury i muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Dostosowane do możliwości percepcyjnych słuchaczy, zróżnicowane pod względem tematycznym, umożliwią poznanie i usłyszenie niemal wszystkich instrumentów wchodzących w skład orkiestry symfonicznej, jednocześnie przypominając klasyczne teksty polskich autorów.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na spektakl przedszkola i szkoły. Badania dowodzą, że muzyka jest doskonałym narzędziem stymulującym wszechstronny rozwój, wzbogaca intelektualnie i duchowo oraz wpływa na kształtowanie postaw moralnych dzieci. Alfred Tomatis, francuski lekarz zajmujący się wpływem muzyki na człowieka, mawiał: „Ucho nie jest stworzone wyłącznie do słuchania. Ucho stworzone jest do pobudzania mózgu i ciała”. „Muzyka dla Smyka” stwarza znakomitą szansę wzbogacenia wykształcenia ogólnego dzieci i młodzieży wiedzą z zakresu muzyki.

Spotkanie odbyło się w ramach Suwalskiego Programu Edukacji i Animacji Kulturalnej SPEAK
dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Suwałki

slider_speak.inddministerstwokulturyherb_Suwalk

Patron medialny SPEAK

polskieradiobialystok

Kategoria: Galerie