Sobota Teatralna z Fabryką Monodramów

W programie nagrodzone na PEGAZACH 2016 “Czy można żyć bez miłości?” z Aleksandrą Łazarską, spektakl o trudach dojrzewania w szemranej dzielnicy Paryża, oraz świetnie przyjęty podczas ostatniego spotkania z Fabryką Monodramów “Mój ojciec” Samuela Salamona. Oba spektakle w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz.

Sobota, 4.03.2017, godz. 17.00,
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 15/10 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

UWAGA. Z powodów od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni przełożyć termin premiery
spektaklu “Mieć wybór” z Pauliną Cieraszko.
Przepraszamy za ewentualne niedogodności.

CZY MOŻNA ŻYĆ BEZ MIŁOŚCI?
w wykonaniu Aleksandry Łazarskiej, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Opowieść o trudnym dojrzewaniu w nieprzystępnym i wrogim świecie to doceniony II miejscem na ubiegłorocznych Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem “O Złotą Podkowę Pegaza” debiutancki monodram Aleksandry Łazarskiej.

Historia arabskiego dziecka oddanego przez matkę na wychowanie byłej francuskiej prostytutce żydowskiego pochodzenia. Motywem przewodnim jest uczucie samotności i porzucenia, poszukiwanie miłości i okruchów radości przez dziecko, które, wydawałoby się, nie ma do tego żadnego powodu; dziecko bez przyszłości, bez bliskich, bez szans na odrobinę szczęścia.


samuel salamon mój ojciecMÓJ OJCIEC
w wykonaniu Samuela Salamona, reż. Jolanta Hinc-Mackiewicz

Drugi, po “Oskarze i pani Róży” Erica-Emmanuela Schmitta, monodram w wykonaniu Samuela Salamona. Tym razem Samuel wciela się w postać żydowskiego nastolatka, którego czeka nagła zmiana losu. Najważniejszą postacią w jego dotychczasowym życiu był ojciec. Matkę spotykał w wyznaczone przez sąd dni, macochy nie lubi. Nagle wszyscy czegoś od niego oczekują, najbliżsi żądają, by był gotowy wypełnić zadania ponad miarę jego wieku. A on chciałby cieszyć się wiosennym słońcem…

Dylematy bohatera spektaklu, dorastającego chłopaka z dobrej rodziny – być posłusznym dorosłym czy odważyć się wyrazić własne zdanie – są podobne do tych, które mają dzisiejsi nastolatkowie.

Spektakl miał premierę 11 marca 2017 r. ZDJĘCIA >>


Aktorstwo to Twoja pasja, ale nie miałeś okazji wystąpić na scenie?
Zrealizuj marzenia z Ephemeral Theatre. Dołącz do zespołu!
Kontakt: tel. 87 563 85 25, e-mail: jolanta.hincmackiewicz@soksuwalki.eu.


 Foto: Piotr Kopciał

Kategoria: Archiwum