SOK Band i soliści na Dywaniku u Marii

Tradycyjnie, wakacyjne wieczory umilą muzyczne występy artystów na placu Marii Konopnickiej. Zapraszamy do wysłuchania klimatycznych utworów w wykonaniu zespołu SOK Band pod kierownictwem Krzysztofa Krzesickiego. Muzykom towarzyszyć będą znakomici soliści: Natalia Winnik i Michał Sowul. Dodatkowo, partie solowe na akordeonie zagra Piotr Skowroński. 

30.07.2022, godz. 18.00
pl. Marii Konopnickiej

Wstęp wolny 
zamów transport door-to-door >>

Serdecznie zapraszamy na muzyczną ucztę na Dywaniku u Marii!

W programie koncertu utwory z pogranicza muzyki klasycznej i jazzu w ciekawych opracowaniach lidera zespołu. Usłyszymy takie utwory, jak: “Libertango” A. Pazzolli, “Yesterday” Beatlesów, “La Fiesta” C. Corei, “How Deep Is Your Love” Bee Gees oraz hity muzyki akordeonowej – słynny walc “Pod dachami Paryża” i tango “Por una cabeza”.

 

 

 

 
 
 
 
Skład zespołu:
  1. Krzysztof Krzesicki – piano
  2. Alicja Malinowska – skrzypce
  3. Aleksandra Pływaczewska – skrzypce
  4. Bartosz Drzemicki – trąbka
  5. Olgierd Smokowski – klarnet
  6. Urszula Murawko – perkusja
  7. Mateusz Waraksa – kontrabas
 
Soliści:

Natalia Winnik – Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. w 2011 r. zdobyła Nagrodę Specjalną w XI Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, a w 2014 roku I Wyróżnienie. W 2015 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Muzyka bez granic” w Druskiennikach (Litwa) zdobywając III nagrodę. W 2017 roku zdobyła III nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju oraz została finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Operowego „Magda Olivero” w Mediolanie (Włochy). Już w trakcie studiów występowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej kreując postać Cherubina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta oraz Orfeusza w „Labiryncie Orfeja” Nikolet Burzyńskiej. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Kazimierz Dąbrowski, Tomasz Radziwonowicz, Ignacy Ołów, Marta Kluczyńska, Janusz Przybylski, Marta Kosielska, Krzysztof Jakub Kozakiewicz, Jan Ślęk, Krzesimir Dębski, Michael Kuhn. Obecnie jest solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncertuje w kraju oraz za granicą.


Michał Sowul – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Były wokalista zespołu Noxes, tenor w Suwałki Gospel Choir, wokalista zespołu Piano Blues Band.

 

 


 

Piotr Skowroński – akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej; popularyzator muzyki akordeonowej, jazzowej oraz improwizowanej. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureat dorocznej nagrody Prezydenta Miasta Suwałk za osiągnięcia w 2016 r. w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami. Koncertował jako solista i kameralista w Danii, Niemczech, Francji, Włoszech, Litwie, Łotwie, Chinach. Nauczyciel akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Piszu. Członek trójmiejskiej grupy “Meadow Quartet” oraz suwalskiego zespołu SUSZ. Ostatnia płyta z jego udziałem nosi tytuł “Romans”, a została zrealizowana w 2020 roku we współpracy z zespołem SUSZ, którego muzycy stworzyli muzykę to tekstów Bolesława Leśmiana.


 

Krzysztof Krzesicki – pianista i akordeonista, kapelmistrz Kapeli ZPiT Suwalszczyzna, autor opracowań muzycznych do spektakli “Bal w Resursie Obywatelskiej. 1914 r.”, “W podsuwalskiej oberży”, “Żar Bułgarii” i obrazka scenicznego “Kochajmy się”. Współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną, lider zespołu SOK Band.

 

 

 


 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją

Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

 

Kategoria: Archiwum