SOK ponownie zaprasza do odwiedzania wystaw

Od 1 lutego, muzea i galerie sztuki mogą zapraszać odwiedzających. Również Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza do zwiedzania wystaw prezentowanych w przestrzeniach SOK. Swoje drzwi otworzyły Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20, Galerie Patio i Foyer SOK oraz Galeria Sztuki Stara Łaźnia na Bulwarach nad Czarną Hańczą. 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę dostępna jest Galeria Jednego Obrazu.

W pierwszej kolejności, od 1 lutego, dla zwiedzających otworzyły się galerie SOK przy ul. Noniewicza 71 i ul. Papieża Jana Pawła II 5. W Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 (ul. Noniewicza 71) można oglądać przekrojową wystawę malarstwa Władysława Niewęgłowskiego. W pierwszym tygodniu lutego ekspozycja będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00, a od 8 lutego – do godz. 20.00. Wystawa potrwa do 11 kwietnia. Towarzyszy jej bogato ilustrowany katalog oraz filmowe spotkanie z twórczością artysty dostępne na koncie SOK na kanale YouTube.

Galeria Patio i Foyer SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5, prezentujące obrazy litewskiego twórcy, Jonasa Butkieviciusa pt. “Fowistyczne impresje” (Patio) oraz prace VII Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej “Znani i mniej znani ludzie Suwalszczyzny” (Foyer), zapraszają od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Pełne kolorów dzieła Butkieviciusa będzie można oglądać do połowy lutego, a przefiltrowane przez dziecięcą wrażliwość portrety ludzi Suwalszczyzny do końca miesiąca. Od 19 lutego w Patio pojawi się obszerna wystawa “Op-art i geometryczna abstrakcja” prezentująca dokonania popularnych artystów współczesnych z Polski i z zagranicy tworzących w kierunkach sztuki optycznej, której podstawą jest kolor, geometria i logika formy. Wystawa potrwa do końca marca.

Nieco później, bo w poniedziałek, 16 lutego otworzyła się dla zwiedzających Galeria Sztuki Stara Łaźnia SOK, mieszcząca się w zabytkowym budynku przy ul. A. Wajdy 3. Od wtorku do niedzieli na piętrze budynku można oglądać wystawę fotografii Radosława Krupińskiego “Suwałki 2020 – Przez parawany przeszłości” realizowaną w ramach stypendium artystycznego Miasta Suwałki.

“Bardzo cieszy nas ponowna możliwość otwarcia przestrzeni wystawienniczych SOK dla zwiedzających. Z myślą o naszych odbiorcach udało się przedłużyć czas prezentacji aktualnych ekspozycji, mam tu na myśli znakomite wystawy malarstwa Władysława Niewęgłowskiego w Chłodnej 20 i Jonasa Butkieviciusa w Patio. We współpracy z Radosławem Krupińskim zrealizowaliśmy też nową wystawę fotografii w Starej Łaźni. Do tej pory regularnie prezentowaliśmy poszczególne prace online, m.in. na naszym profilu facebookowym – teraz warto skorzystać z możliwości zobaczenia ich na żywo. Paradoksalnie, aktualny reżim sanitarny może mieć pozytywny wpływ na odbiór prezentowanych prac, bo sztukę warto chłonąć indywidualnie, w ciszy i bez pośpiechu.” – mówi Agnieszka Małka z SOK.

Wstęp na wszystkie wystawy prezentowane w galeriach SOK jest bezpłatny. Ekspozycje są dostępne z zachowaniem podwyższonego rygoru sanitarnego – w tym samym czasie wystawy będzie mogła oglądać maksymalnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, a podczas wizyty obowiązkowe jest dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa i zachowanie dystansu. Więcej o aktualnych wystawach można przeczytać na stronie internetowej oraz profilu fejsbukowym Suwalskiego Ośrodka Kultury.


 

Kategoria: Aktualności, Sztuki wizualne