Spektakl “O Szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał”

Niedzielny Poranek Teatralny
Spektakl “O Szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał” Teatru Animacji Falkoshow z Krakowa oraz spotkanie warsztatowe “Teatr stolikowy”

Niedziela, 03.08, godz. 11:00
Park Konstytucji 3 Maja

wstęp wolny

W podaniu o Królu Kraku i Smoku Wawelskim można odnaleźć przesłanie, iż czasem spryt lepszy jest niż brutalna siła, a prawdziwą odwagę prezentuje nie zawsze ten, kto najbardziej się nią chełpi. Inscenizacja Teatru Falkoshow inspiruje do stawiania legendzie innych pytań np. po co stawiano kopce, a także do twórczego rozwiązywania codziennych problemów.

O_Szewczyku..._wieza

Spektakl wykorzystuje ciekawą formę teatru stolikowego. Przedstawienie rozgrywa się na kolorowej skrzyni, która obracana, przestawiana, otwierana tworzy różne miejsca akcji. Bohaterami są lalki wykonane przez ludowego rzeźbiarza.

“O Szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał” opatrzony jest piękną muzyką, której wiodącym instrumentem są skrzypce.

O_Szewczyku...

Teatr Falkoshow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Spektakle łączą w jedno edukację z rozrywką przy zachowaniu najwyższej jakości artystycznej. Każdy z nich prezentuje odmienną -a przez – to unikatową formę teatru plastycznego. Skierowane są do dzieci, a także dorośli świetnie się przy nich bawią.

falkoshow

poranek nowy 2014.indd

Kategoria: Archiwum