Tańce na róże. Spektakl suwalskich seniorek

Autorski spektakl z muzyką na żywo (SUSZ), poruszający tematy związane z kobiecością, wiekiem, poczuciem wartości, relacjami. Wspólnie z aktorami z Suwalskiego Klubu Seniora udamy się w podróż, odkrywającą tajemnicę piękna, które nie liczy dni i jest niezależne od zewnętrznych głosów. 

8.04.2022, godz. 18.00 
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71

Wstęp wolny
obowiązują wejściówki dostępne od 25 marca w SOK, ul. Noniewicza 71 (limit 2 wejściówek na osobę)

zamów transport door-to-door >>

Razem z seniorami z Suwalskiego Klubu Seniora zapraszamy na spektakl “Tańce na róże”. Aktorzy z SKS we współpracy z artystami przygotowują autorską muzykę, choreografię oraz scenografię. Na scenie będzie im towarzyszyć muzyka na żywo w wykonaniu zespołu SUSZ.

Spektakl jest próbą pochylenia się nad tematami kobiecości, relacji międzyludzkich i wieku. Pomysłodawcy projektu w dużej mierze oparli scenariusz na własnych wspomnieniach i przeżyciach, co dodaje sztuce autentyczności. “Tańce na róże” poruszają tematy związane m.in. z zależnością córki od matki, wagą pierwszych związków damsko-męskich i innych relacji, poczuciem (lub brakiem) własnej atrakcyjności, stereotypowym spojrzeniem na starość i w końcu odnajdywaniem immanentnego piękna, które nie liczy dni i jest niezależne od zewnętrznych głosów. 

PRAWDZIWE TOURNEE - TEATR Z SENIORAMI RUSZA W ŚWIAT
Seniorzy z Suwalskiego Klubu Seniora tworzą teatr społeczny i marzą, aby ich sztuka wybrzmiała również poza granicami rodzinnego miasta. Chcą, aby sztuka była w pełni profesjonalna, a co za tym idzie, potrzebują do tego środków finansowych. W planach mają występy dla publiczności w Warszawie i w Częstochowie. Suwalscy seniorzy chcą integrować środowiska senioralne, wymieniać się doświadczeniami i przy okazji przeżyć wyjątkową przygodę. Realizację ich marzeń można wesprzeć wpłacając pieniądze na specjalną zbiórkę >>.

Grupa teatralna działa przy Suwalskim Klubie Seniora, prowadzonym przez Stowarzyszenie “Nie Po Drodze” od 2016 roku. Skupia mieszkańców Suwałk powyżej 60 roku życia. W międzypokoleniowym gronie, z pomocą młodych animatorów doświadczają teatru. Niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu mają okazję do pracy z ciałem, głosem i scenicznymi partnerami, poznają siebie w nowych sytuacjach. Na tapet teatralnych poszukiwań biorą aktualne i ważne dla nich tematy, przy okazji spełniając swoje artystyczne marzenia.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury

Kategoria: Archiwum