Spektakularna Juliette Binoche na ekranie w SOK

“Camille Claudel 1915” w ramach T-mobile Nowe Horyzonty Tournée
Sala Kameralna SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 18:00

W czwartek w SOK kolejny film T-mobile Nowe Horyzonty Tournée. Na ekranie będzie okazja zobaczyć znakomitą Juliette Binoche, która spektakularnie poradziła sobie z rolą udręczonej Camille Claudel.

Bilety: 10 zł na pojedynczy film, 45 zł – karnet w kasie SOK lub na www.bilety.soksuwalki.eu

nowe_horyznoty

Camille Claudel 1915
reżyseria: Bruno Dumont
obsada: Juliette Binoche, Jean-Luc Vincent, Robert Leroy, Emmanuel Kauffman, Marion
Keller, Armelle Leroy-Rolland
Francja 2013, 95’

Camille Claudel (rewelacyjna Juliette Binoche), francuska rzeźbiarka i kochanka legendarnego rzeźbiarza Augusta Rodina, zostaje zamknięta w ośrodku dla obłąkanych. Miota się między paranoją a apatią, na zmianę wściekła i uduchowiona.

Shirley – wizje rzeczywistoœcicludel

Bruno Dumont pokazuje jak wokół bohaterki wznoszą się kolejne, coraz mniej namacalne mury – zimne ściany szpitala i szorstkie dłonie pilnujących ją ludzi. Wykrzywiająca jej zmysły nadwrażliwość. Brutalny dyktat rozumu, który skazuje odmienne jednostki na życie w zamknięciu. Wreszcie – obojętność brata Camille, poety, którego od spraw doczesnych odrywa megalomania podsycana przez religijną obsesję.

W tytułowej roli wystąpiła znakomita Juliette Binoche. Francuska aktora w “Camille Claudel 1915” pokazała swoją wielką klasę i doświadczenie, grając spektakularnie udręczoną artystkę.

binoche - trzy kolory

 

 

 

 

 

 

Juliette Binoche w “Trzy kolory: Niebieski”

Binoche to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy francuskiej kinematografii. Jej kariera nabrała rozpędu w 1988 roku po tym, jak zagrała w “Nieznośnej lekkości bytu” Milana Kundery. Później była m.in. ś‌wietna rola w “Trzy kolory: Niebieski” (1993) Krzysztofa Kieślowskiego oraz oscarowa kreacja Hany w “Angielskim pacjencie” (1996) Anthony’ego Minghelli. Nominację do prestiżowej nagrody zdobyła też za “Czekoladę” Lasse Hallstroema. Binoche zdobyła też nagrodę dla najlepszej aktorki 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes (2010) za rolę w filmie “Zapiski z Toskanii”.

camille-claudel-poster-option

Kategoria: Archiwum