Za Kurtynką: “Puchacz i Słońce”

Bohaterem tej historii jest odważny, młody Puchacz, który szuka przyjaciół. Ale jak ich znaleźć w nocy, kiedy wszyscy śpią? Puchacz marzy o tym, żeby zaprzyjaźnić się ze słońcem. Czy jego marzenie się spełni? Kameralny spektakl dla najmłodszych w wykonaniu Teatru Materia z Chabarowska w Rosji.

Piątek, 15.11.2019, godz. 9.00, 10.30, 12.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II

Bilety: 16 zł w kasie SOK   |   spektakl dla grup zorganizowanych (3+)
rezerwacje: tel. 87 563 85 06, 08, 18

________________________________________
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >> 

Wszyscy wiedzą, że Puchacze, tak jak i Sowy, to mądre ptaki. Nasz bohater również, nie bacząc na to, że dopiero co się urodził, bardzo wiele potrafi i wie. Niestety jest bardzo samotny – ciężko jest zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, które nocami śpią. Odważny Puchacz stawia sobie za cel zapoznać się z kimś nadzwyczajnym, żarzącym się światłem, które zaprasza do podróży w dalekie krainy. Marzy o tym, żeby zaprzyjaźnić się ze Słońcem.

Maluchowi spieszy z pomocą dziewczyna-aktorka, która przechodzi z nim drogę, pomagając w pokonywaniu kolejnych przeszkód. Nie wszystko w ich wędrówce jest lekkie i proste. Jak wszystkie dzieci, Puchacz uczy się i potyka, marzy i rozczarowuje się, ale ta droga daje mu świadomość tego, co w życiu najważniejsze. A co to dokładnie jest i czym zakończy się jego podróż, dowiecie się już z samego spektaklu.

“Puchacz i Słońce” to spektakl, w którym po raz pierwszy w historii teatru instytucjonalnego wykorzystano lalkę nadgarstkową według systemu konstrukcji Vladimira Zakharova.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie warsztatowe pt. “Wokół lalki”. Młodych artystów zachęcamy do zaprezentowania się na Scenie dla Ciebie – zgłoszenia do 5.11.2019 na adres: grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu.

Autor: Marii Gąsowska
Tłumaczenie: Dominik Gąsowski
Reżyseria: Marii Gąsowska
Scenografia: Aleksandra Paranchenko
Kompozytor: Dominik Gąsowski
Obsada: Marii Gąsowska, Dominik Gąsowski

spektakl dla dzieci od 3 lat
czas trwania spektaklu: ok. 35 minut + ok. 15 minut spotkanie warsztatowe
premiera spektaklu: 22.12.2018


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum