Spotkanie ze sztuką, czyli Noc Muzeów w Suwalskim Ośrodku Kultury

W sobotę, 15 maja Suwalski Ośrodek Kultury zadebiutował podczas Międzynarodowej Nocy Muzeów. Zwiedzający mogli podziwiać trzy wystawy oraz wzięli udział w spotkaniu autorskim Ewy Markiewicz-Adamczewskiej.

W każdym z obiektów Suwalskiego Ośrodka Kultury oprócz wystaw wyjątkowych polskich artystów na gości czekały liczne niespodzianki. Spotkaniu autorskiemu twórczyni wystawy “Hopwart_VirWigry” towarzyszył pokaz filmu, który powstał specjalnie na tę okazję. W GSW Chłodna 20 można było spotkać zacnych obywateli Suwałk, znanych miłośników i mecenasów sztuki, doktorostwo Eleonorę i Teofila Noniewiczów. Na pierwszych zwiedzających czekały związane ze sztuką upominki – szczególnie cenne dla łowców autografów. W Galerii Sztuki Stara Łaźnia miłośnicy sztuki mieli okazję obejrzeć wyjątkowy film o podróży Andrzeja Strumiłły przez życie i sztukę.

Po wystawach Podczas Nocy Muzeów oprowadzali specjaliści malarskiej materii i artyści plastycy: instruktorzy SOK Halina Mackiewicz i Mieczysław Iwaszko oraz komisarz wystaw w galeriach Patio i Chłodna 20, Andrzej Zujewicz. Po wystawie w Starej Łaźni oprowadzali Jakub Mikołajczuk i kierownik galerii, Anna Naszkiewicz.

 

 


Fot. Zbigniew Stelmaszek

 

Kategoria: Galerie