Środy Seniora: ZGRYZ i ANCYJAS na weselu

Biała sukienka, złoty pas, czyli o tym, jak to kiedyś na weselach bywało i co się jeszcze ostało. Na scenie aktorzy Teatru Seniora ZGRYZ, którzy zaznajomią nas z tajnikami tradycyjnego, suwalskiego obrzędu weselnego. W spektaklu występuje również Zespół Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas prowadzony przez Annę Szafranowską. Całość wyreżyserowała Joanna Łupinowicz.

Środa, 26.10.2016, godz. 17.00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 5 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Spektakl “Biała sukienka, złoty pas – jak to na weselach bywało i co się jeszcze ostało” ukazuje tajniki tradycyjnego, suwalskiego obrzędu weselnego.

Teatr Seniora ZGRYZ ma na swoim koncie wiele spektakli, m.in.: „Wieczór panieński, czyli pieść o korowaju” zdobywcę Grand Prix VI Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Seniorów „Uniwersjada III wieku” w kategorii „Teatr, taniec, kabaret”, „Słysz, bracie słysz…” opowiadającego o życiu codziennym na Suwalszczyźnie podczas powstania styczniowego. Zachęcamy do zapisania się na ZAJĘCIA>>

DSC09985wpis

W ramach comiesięcznych spotkań “ŚRODY SENIORA” zapraszamy seniorów do wspólnego spędzania czasu oraz rozwijania pasji i zainteresowań. Zachęcamy do uczestnictwa w spektaklach i warsztatach, a także wycieczkach w najciekawsze miejsca na Suwalszczyźnie w ramach projektu „Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami”, zakładającego spotkania z niebanalnymi ludźmi, zwiedzanie interesujących zakątków ziemi suwalskiej oraz warsztaty m.in.: rękodzieła, pieczenia chleba, produkcji serów. Sprawdź program spotkań w 2016 r.


Patroni medialni cyklu:

dwutygodnik nowiny suwalskie
suwalkiinfo_logo suwalki24 GLOS_SENIORA_logo-OK


seniorzy_plakat_2016_10_26

 

Kategoria: Archiwum