Stacja Pogodne Suwałki: Było mroźnie i gorąco, aktywnie i inspirująco oraz bardzo ciekawie

Festiwal Ludzi Północy i Aktywni Zimą to części niezwykłej zimowej imprezy Stacji Pogodne Suwałki. Przez dwa dni w PWSZ i nad zalewem Arkadii nie zabrakło ciekawych spotkań, warsztatów, projekcji filmów, a także koncertów i widowiskowego Fire Show.

Na Stacji Pogodne Suwałki zatrzymali się w tym roku (2-3.02.2019) m.in. Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki, czyli dwójka ludzi z psem, tandemem i przyczepką, którzy ruszyli do Laponii, a teraz podzielili się swoją wiedzą i pokazali, jak przygotować zimową wyprawę. Był też Jakub Rybicki, podróżnik, fotograf, człowiek, który napisał książkę ,,Po Bajkale”, w której opisał swoją wyprawę rowerem po Bajkale. Ponadto w PWSZ można było obejrzeć filmy ,,Arktyka” i ,,Zimowi bracia”.

Nad Zalewem Arkadia stanęła Wioska Eskimoska z atrakcjami, nad wodę nadciągnęły ,,morsy” i wskoczyły do wykutego w lodzie kąpieliska tuż po pokazie ratownictwa lodowego w wykonaniu ratowników z suwalskiego WOPR. Kto wolał się rozgrzać, a nie chłodzić, mógł wystartować w biegu, a seniorzy w marszu z kijami, czyli Nordic Walking „Pogodne Suwałki”. Na koniec zagrał zespół Horpyna, a grupa Flash Zone zaprezentowała Fire Show.

Sprawdź, co jeszcze działo się na Stacji Pogodne Suwałki >>

Fot. Bogusław Wasilewski

Kategoria: Galerie