Stare Dobre Małżeństwo – koncert promujący nową płytę “Memorabilia”

Stare Dobre Małżeństwo to ponad 30 lat obecności na scenie i utwory, które należą do klasyki polskiej muzyki. To także, a może przede wszystkim, tysiące wiernych fanów, którzy pokochali poezję śpiewaną w wydaniu SDM – teksty m.in. Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Jana Rybowicza z muzyką Krzysztofa Myszkowskiego.

Niedziela, 19.02.2017, godz. 17:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 70 i 60 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK | impresariat zewnętrzny


Stare Dobre Małżeństwo to ponad 30 lat na scenie muzycznej i jedyna taka formacja, której piosenki stały się polskimi muzycznymi standardami i mają setki tysięcy fanów. Tego koncertu nie można przegapić. Wspaniałe wspomnienia oraz niezapomniane wrażenia muzyczne gwarantowane.

thumb.SDM.php

Krzysztof Myszkowski – wokal, harmonijka ustna, gitara
Bolo Pietraszkiewicz – gitara, instrumenty klawiszowe, cajon
Roman Ziobro – gitara basowa, kontrabas

Stare Dobre Małżeństwo, najbardziej rozpoznawalny zespół wykonywający poezję śpiewaną, zasłynął wykonywaniem utworów Edwarda Stachury, Adama Ziemianina, Jana Rybowicza, którzy są głównymi autorami tekstów zespołu. Muzykę skomponował lider grupy, Krzysztof Myszkowski. Zespół istnieje od połowy lat 80-tych XX wieku, przez cały czas gromadząc na swych koncertach tłumy wiernych fanów. Wydali kilkanaście płyt CD, które nie tracą na popularności i wciąż są chętnie słuchane zarówno przez młodzież, jak i starszych odbiorców.

sdm.www

10 października 2016 roku swoją premierę miał dwudziesty album w dorobku zespołu. “Memorabilia” to powrót do przeszłości. Do początków Starego Dobrego Małżeństwa. Do czasu, gdy zespół powstawał i nabierał muzycznej tożsamości.

Okładka-Memorabilia (źr. foto. sdm-myszkowski.com)

źr. foto: www.sdm-myszkowski.com

W nagraniach płyty “Memorabilia”, na której znalazło się aż 28 utworów, uczestniczyło wielu gości. Wśród nich są: Andrzej Sidorowicz, który jako pierwszy partnerował Krzysztofowi Myszkowskiemu w muzycznej podróży, Wacław Juszczyszyn (Wolna Grupa Bukowina), Mikołaj Korzistka (Bus Stop), Zbigniew Stefański (Bez Jacka), Mariusz Wilke (Słodki Całus Od Buby), Piotr Horbulewicz i Krzysztof Pydyński, Robert Piekarski i Wojciech Koptas (Pod Strzechą), Piotr Bakal, Beata Koptas, Monika Mosionek (Pod Strzechą) oraz Ala Ciebielska (Borutowa) i Angela Gaber (bez Tria). Więcej informacji o płycie >>>

stm.mp.pultusk

Źródło: materiały prasowe

Kategoria: Archiwum