Strefa Bluesowa na RESO Biegi 10.5. Zagra DRESZCZ

Planując swój wyjazd na Suwałki Blues Festival można do Suwałk przyjechać wcześniej i… pobiegać. RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania to emocje związane ze sportem, ale nie zabraknie akcentów muzycznych, dających przedsmak kolejnego weekendu, kiedy to Suwałki staną się stolicą bluesa.

Sobota, 6.07.2019, godz. 21.00 
rondo u zbiegu ul. M. Reja i K. Pułaskiego

wstęp wolny

Niezależnie od tego, czy do Suwałk przyciągnęły Was emocje sportowe, czy muzyczne, warto zaplanować dłuższy urlop. Jadąc na Suwałki Blues Festival można przyjechać do Suwałk wcześniej i wziąć udział w RESO Suwałki 10,5, albo odpocząć po emocjach związanych z bieganiem w europejskiej stolicy bluesa, którą w dniach 11-14 lipca stają się Suwałki. Suwałki Blues Festival, bo to właśnie o nim mowa, to jeden z największych festiwali bluesa w Europie Środkowej. Jeżeli jesteście fanami tego gatunku muzycznego albo chcecie poczuć wyjątkowy muzyczny klimat letnich Suwałk, zostańcie na Suwalszczyźnie na dłużej.

DRESZCZ powstał w 2003 r. W repertuarze ma kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy oraz obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Gra również znane i lubiane covery BB Kinga, Stevie Raya Voughana, Johna Mayalla, Erica Claptona, Rory’ego Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary’ego Moore’a, ZZ Top. Zespół trzykrotnie znalazł się w line-upie Suwałki Blues Festival. Gościł też na największym litewskim festiwalu bluesowym “Bliuzo Naktys”. Dwukrotnie reprezentował Polskę na festiwalu “Bay Car Blues” we Francji. Grupa uświetnia wiele suwalskich wydarzeń związanych z muzyką bluesową, często gra koncerty w regionie (Augustów, Ełk, Olecko, Gołdap, Białystok), w Polsce (Szczecin, Toruń) i na Litwie (Mariampol, Wilno, Kowno, Olita).

Zespół zagra w składzie:

  • Tomasz Kierejsza – gitary i wokal
  • Andrzej Jasiński – gitara basowa i wokal
  • Krzysztof Filip Filipkowski – instrumenty klawiszowe
  • Zygmunt Zymek Szulc – perkusja

Koncert zespołu Dreszcz odbędzie się w ramach Strefy Bluesowej podczas imprezy Reso Biegi 10.5 – Miejskie Święto Biegania. Koncert jest realizowany w ramach współpracy między Suwalskim Ośrodkiem Kultury i firmą RESO Europa Service oraz w ramach promocji imprez Reso Biegi 10.5 – Miejskie Święto Biegania  i Suwałki Blues Festival 2019.

Kategoria: Archiwum