Studio Tańca Flex świętowało 25-lecie

25-lecie to piękne osiągnięcie i znakomita okazja do świętowania. 25 czerwca 2016 roku na Sali im. Andrzeja Wajdy w SOK swój jubileusz obchodziło Studio Tańca FLEX! Na scenie zaprezentowały się byłe i obecne tancerki. Nie zabrakło wspomnień, licznych anegdot, a nawet łez wzruszenia.

Zespół Flex powstał w 1991 roku z inicjatywy Jadwigi Tylendy, animatorki, pedagoga i instruktora tańca. Początkowo koncentrował się na tańcu współczesnym, a od 1995 roku, jako jedyny team w Suwałkach, również hip-hopie. Ciężka praca i pasja zaowocowały sukcesami, a w ślad za tym rosła popularność zespołu. Do grupy trafiało coraz więcej utalentowanych dziewcząt, zawiązywały się nowe formacje. Jedną z nich były mażoretki, które powstały w 2005 roku. Niemal od początku grupa brała udział w prestiżowych Mistrzostwach Europy Mażoretek IMA oraz Międzynarodowych Prezentacjach Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA w Białymstoku odnosząc liczne sukcesy. Aktualnie mażoretki FLEX plasują się w pierwszej złotej dziesiątce najlepszych zespołów w Europie i Polsce.

Tancerki FLEX aktywnie uczestniczą w projektach artystycznych organizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury oraz inne placówki kultury, instytucje i  stowarzyszenia. Formacja mażoretek towarzyszy Miejskiej Orkiestrze Dętej, uświetniając i uatrakcyjniając miejskie uroczystości.

CZYTAJ WIĘCEJ >>

Fot. Piotr Kopciał

Kategoria: Galerie