SBF 2014 przeszedł do historii. Był znakomity

Trzy dni Suwałki Blues Festival 2014 minęły bardzo szybko. Od czwartku do soboty Suwałki brzmiały bluesem w najlepszym wydaniu od rana do wieczora.

Podczas VII edycji SBF zagrali Ginger Baker, Nikki Hill, Vanila Fudge i Chris Duarte oraz wielu innych znakomitych bluesowych wykonawców, zachwycając swoim kunsztem sbf-owską publiczność.

SBF_2014_logo_data_www

Suwałki Blues Festival 2014
10-12.07

W czwartek w koncercie otwarcia VII Suwałki Blues Festival wystąpił Ginger Baker Jazz Confusion (UK/USA) pod wodzą Gingera Bakera, legendarnego perkusisty supergrupy The Cream. Publiczność zgromadzona w SOK usłyszała m.in. utwory z najnowszej, niedawno wydanej, płyty muzyka pt. “Why?”.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem festiwalu na scenie przed SOK zagrało kilka zespołów, z których część będzie jeszcze okazja posłuchać. Jedyny raz podczas SBF 2014 zaprezentowała się jednak w czwartek formacja Nic na siłę, a także muzycy w niezwykłym projekcie – Piano Blues Band & Suwalska Orkiestra Kameralna.

Sprawdź dokładny program VII edycji Suwałki Blues Festival – KLIKNIJ!

Już późnym wieczorem w dwóch bluesowych klubach – ogrodzie Letnim Rozmarino oraz Barze Polskim można było posłuchać Carvin Jones Band i Fingerstyle Bob & The Blues Society.

Dowiedz się wszystkiego o gwiazdach SBF 2014 – KLIKNIJ!

W piątek pierwsze koncerty ruszyły już od godziny 10:00! Na śniadania bluesowe zaprosiły fanów festiwalowe kluby – Na Starówce, ogród Letni Rozmarino, Warka, Bar Polski, hotel Akvilon i Finezja. Od południa blues przeniósł się na sceny plenerowe – przy Chłodnej, w parku Konstytucji 3 Maja, na placu Marii Konopnickiej i przy ratuszu.

Późnym wieczorem, od 23:00 miłośnicy bluesa znowu przekroczyli gościnne progi sbf-owiskich klubów i przy bluesowych dźwiękach zastał ich suwalski świt…

Pokazał się polski zespół Blues Point, a znakomitą bluesową terapię przeprowadził Doktor Blues. Trochę później Puchowski Beat&Dunn pokazał, jak blues połączył Polskę i USA.

W koncertach głównych zaprezentowały się gwiazdy zagraniczne. Zaczął znakomity brytyjski zespół Ben Pool Band, którego muzyczna mieszanka okazała się wybuchową. Potężną dawkę energii zaaplikował publiczności pochodzący z Tasmanii Rob Tognoni z zespołem.

Nie zawiódł znany już w Suwałkach Earl Thomas, który zagrał z The Royal Guard. Po nim na scenie pojawił się legendarny zespół Vanilla Fudge. Przed prawie 50-cioma laty zmienili muzykę, a w 2014 roku pokazali wielką formę podczas Suwałki Blues Festival.

_DSC3736

W sobotę już od 10:00 w sześciu klubach można było konsumować specjalne bluesowe śniadania. Nic tak nie pobudza po wyczerpującej nocy, jak pożywny posiłek i gorąca kawa z bluesową nutą…

Po nabraniu energii już nawet pogoda nie była straszna. Tym bardziej, że chmury rozganiane były bluesowymi dźwiękami z kilku scen oraz… rykiem silników motocykli, które pojawiły się przy ul. Kościuszki 74.

W sobotę na SBF zagrali m.in. Blue Time Shakers, Nikki Hill i The Chris Duarte Group.

_DSC5135

Po występie tego ostatniego zespołu w festiwalowych klubach do wczesnych godzin niedzielnych przy akompaniamencie blusowych kapel można było wymieniać wrażenia z tegorocznego SBF i snuć plany na Suwałki Blues Festival w 2015 roku!

Sprawdź dokładny program VII edycji Suwałki Blues Festival – KLIKNIJ!

Dowiedz się wszystkiego o gwiazdach SBF 2014 – KLIKNIJ!

Wszystko o SBF 2014 na www.suwalkiblues.com!

SBF_2014_ulotka_A5_program_druk_spad_3mm.indd SBF_2014_ulotka_A5_program_druk_spad_3mm.indd

 

Kategoria: Archiwum