Suwalska malarka zaprezentowała swoje prace. “Orma=Ślad” Teresy Malinowskiej w Galerii Na marmurach

Do 10 czerwca w Galerii Na Marmurach (ul. Noniewicza 71) Suwalskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę malarstwa Teresy Malinowskiej pt. “Orma=Ślad”. Wernisaż wystawy odbył z udziałem suwalskiej malarki odbył się 6 kwietnia.

Teresa Malinowska – mieszka i tworzy w Suwałkach. Pracowała przez wiele lat jako nauczycielka języka polskiego w I LO w Suwałkach, obecnie jest na emeryturze. Malarstwo było jej bliskie od najmłodszych lat. W jej życiu wiele się zmieniło, kiedy  wyjechała do Włoch. Pod niebem Italii, w chwilach wolnych od pracy, znalazła w sobie siłę tworzenia.

Zaczęła malować akwarelą –  uliczki,  zaułki, kamienne schodki, renesansową i barokową architekturę. Oglądała i zwiedzała galerie sztuki  dawnej i nowoczesnej, podziwiała kunszt rzeźbiarzy i malarzy minionych epok. Tak naładowana pozytywną energią wróciła do Suwałk i zapisała się na zajęcia do pracowni plastycznej CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury. Należy do grupy plastycznej SZTALUGI działającej przy tej pracowni. Od czterech lat intensywnie rysuje i maluje, zgłębia warsztat artysty-malarza, poszukuje nowych rozwiązań. Brała udział w plenerach malarskich w Puławach, Koźle, Augustowie, Gawrych Rudzie i Suwałkach.

Wystawa jej prac w galerii Na marmurach Suwalskiego Ośrodka Kultury to doskonała okazja do poznania dorobku artystycznego malarki. Malarka prezentuje wykonane wieloma technikami obrazy o różnej tematyce m.in. portrety, pejzaże, kwiaty, architekturę Suwałk.

Fot. Piotr Kopciał

Kategoria: Galerie