SUWALSKI OŚRODEK KULTURY ZAGRA z WOŚP!

Ostatni weekend stycznia upłynie pod znakiem otwartych serc. SOK włączył się w dobroczynną akcję. Na scenie suwalskiej Areny zaprezentują się m.in. zespoły artystyczne, działające w Suwalskim Ośrodku Kultury i współpracujące z SOK . Ponadto, Suwalski Ośrodek Kultury przekazał na charytatywne aukcje wyjątkowe przedmioty.

30.01.2022, godz. 15.00 – 20.00
Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26

Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  na scenie suwalskiej Areny zaprezentują się między innymi zespoły artystyczne, działające w Suwalskim Ośrodku Kultury i współpracujące z SOK: Suwalski Gospel Choir, pod kierunkiem Anny Szafranowskiej, Studio Tańca Radość pod kierunkiem Iryny Popovej, Studio Tańca Dotyk pod kierunkiem Ewy Niedźwieckiej, Studio Tańca Flex pod kierunkiem Dominiki Milewskiej oraz Sentimental Journey Band pod kierownictwem Mariana Szaryńskiego.

WOŚP można wpierać także uczestnicząc w aukcjach charytatywnych. Wśród popularnych licytacji znalazły się cztery wyjątkowe pakiety od Suwalskiego Ośrodka Kultury. Można zdobyć: Płytę DVD z filmem “Panny z Wilka” w reżyserii Andrzeja Wajdy z autografem Mai Komorowskiej, odtwórczyni roli Joli;  roczny karnet na koncerty Filharmonii Suwałk; pamiątkowe karty telefoniczne z grafikami minionych edycji WOŚP.

Płyta DVD “Panny z Wilka”>>, roczny karnet na koncerty Filharmonii Suwałk >>,
pamiątkowe karty telefoniczne z grafikami minionych edycji WOŚP>>

 

STUDIO TAŃCA RADOŚĆ, instruktor Iryna PopovaStudio Tańca RADOŚĆ działa od 2015 roku. Tworzy go pięć grup dziecięcych w wieku 4-14 lat oraz grupa akrobatyczna. Zespół bierze udział w różnych imprezach Suwalskiego Ośrodka w wydarzeniach miejskich o charakterze kulturalnym, sportowym i społecznym, uatrakcyjnia występami artystycznymi mistrzostwa Polski w LA, galę Zdolnego Ucznia, miejskie obchody Dnia Dziecka, Jarmark Kamedulski oraz spektakle „Alicja w Krainie Czarów”, „Zuzia i przyjaciele”, „Doktorek Honorek”. Jest zdobywca wielu nagród w festiwalach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Założycielką zespołu jest Iryna Popova, pedagoga tańca i choreograf z Doniecka, absolwentka choreografii na Uniwersytecie Humanistycznym w Petersburgu. W Suwalskim Ośrodku Kultury prowadzi zajęcia oraz warsztaty taneczne, tworzy choreografię i spektakle muzyczno-taneczne. W 2011 roku została uhonorowana odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za zasługi dla kultury polskiej”.

 
STUDIO TAŃCA DOTYK, instruktor Ewa Niedźwiecka
Zespół Tańca Nowoczesnego DOTYK działa w Suwalskim Ośrodku Kultury. Powstał w 2004 roku. Tworzy go kilkanaście fenomenalnych tancerek, których pasją jest taniec współczesny i hip-hop. Tańczą też funky, jazz, modern-jazz i new-style,hip-hop. Mają na koncie wiele nagród wytańczonych na licznych festiwalach w Polsce i za granicą, między innymi na Międzynarodowym Festiwalu ,,Orfeusz w Italii”,
gdzie zdobyły I miejsce, a ich instruktorka Ewa Niedźwiecka tytuł Grande Maestro, ponadto Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk “Fazisi” w Gruzji oraz wiele Złotych i Srebrnych Muszelek Wigier. Zespół zaprezentuje się w choreografii hip-hop pod tytułem “Need it”.
 
Studio Tańca „FLEX”, instruktor Dominika Milewska
Najbardziej utytułowane mażoretki w regionie! Wielokrotne laureatki Mistrzostw Polski Północno- Wschodniej Tańca Mażoretkowego, Mistrzostw Polski Mażoretek, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier, Międzynarodowych Prezentacji Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA. Zespół istnieje już od 30 lat. Zaczynał od hip-hopu i tańca nowoczesnego. Od 2005 roku głównie działa jako grupa mażoretkowa. Mażoretki to więcej niż taniec, to również barwne, paradne stroje i widowiskowe pokazy. Mają opanowane techniki tańca klasycznego (baletu), tańca współczesnego, a przede wszystkim doskonale sobie radzą w prezentacjach tanecznych z pałeczką i pom-ponem. Zespół przed stawi mini formację, z którą zajął trzecie miejsce na Mitrzostwach Polski Północno- wschodniej w 2021r.
Skład zespołu FLEX:
Paulina Masłowska, Natalia Masłowska, Martyna Miszkiewicz, Nikola Safinkwska, Natalia Dobrzyń i Dominika Milewska
 
SUWALKI GOSPEL CHOIR, instruktor Anna Szafranowska
Pierwsza suwalska grupa gospel, której początki sięgają 2006 roku, założona przez Annę Szafranowską. Akompaniatorem jest Tomasz Trojanowski, grający na instrumentach klawiszowych. Chór współtworzy dwudziestu pasjonatów muzyki i śpiewu gospel. Grupa działa aktywnie, szkoląc głosy na próbach i warsztatach oraz koncertując na terenie Suwalszczyzny. Chór ma za sobą warsztaty z profesjonalnymi instruktorami, dyrygentami oraz kompozytorami gospel z Polski, Anglii i Stanów Zjednoczonych.
 
SENTIMENTAL JOURNEY BAND
Zespół instrumentalno-wokalny, w obecnym składzie działa od listopada 2021 roku przy SOK w Suwałkach. Powstał przez połączenie sił instrumentalistów zespołu o tej nazwie i wokalistek zespołu Cantabile dotąd działający przy Stowarzyszeniu Seniorzy z Pasją Horyzont. Cantabile z towarzyszeniem Sentimental Journey band zdobyło I miejsce w kategorii zespołów wokalnych na XVII Festiwalu Seniorów w Warszawie, brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych w mieście i regionie: Finał WOŚP w Augustowie w 2021 roku, Na Dywaniku u Marii, Obiady Czwartkowe na Bulwarach Czarnej Hańczy.
Skład zespołu:
Wokalistki: Bogumiła Kanoza, Maria Ewa Kubas, Krystyna Sulik, Danuta Tutak- Suchowier, Maria Werner, Zenobia Wysocka.
Instrumentaliści: Marian Szaryński (klawisze, multiinstrumentalista i kierownik zespołu), Aleksander Witkowski (gitara klasyczna, kontrabas), Eugeniusz Roszko (gitara basowa), Marek Kubas (bongosy i tara), Janusz Bielecki (saksofon), Zdzisław Kisarewski (trąbka, klarnet), Adam Kulbacki (perkusja).
 

Kategoria: Archiwum