Światła Broadwayu. Podróż do marzeń

Jubileuszowy spektakl Studia Tańca Dance Academy, które w tym roku świętuje swoje pięciolecie, przeniesie nas w świat scen nowojorskiego Broadwayu. To porywające taneczną energią widowisko o młodych ludziach gotowych dla marzeń przekraczać najwyższe mury oraz wzruszającą opowieść o sile wiary w siebie i przyjaźni. 

10-11.05.2019 
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety 20 zł 10.05 – KUP TERAZ >> | 11.05 – KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>  
________________________________________
spektakl familijny (8+), czas trwania: około 60 minut

Akcja jubileuszowego przedstawienia Studia Dance Academy rozgrywa się w na ulicach Nowego Yorku, w klimacie broadwayowskich teatrów muzycznych. Autorem scenariusza i reżyserem całości jest kierownik zespołu, od 5 lat pracujący z Dance Academy, Mihail Nikolov. To spektakl o młodych ludziach zakochanych w tańcu, którzy dla spełnienia swoich marzeń gotowi są walczyć z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Czy osiągną swój cel – Broadway Theatre na Manhattanie? 

10.05.2019, godz. 19.00 – spektakl premierowy   |   11.05.2019, godz. 18.00 – spektakl na bis

Wyobraźmy sobie, że, podobnie jak Dorotkę z szarej prerii Kansas do Krainy Czarnoksiężnika Oz, jakaś siła przenosi nas do wspaniałego, zachwycającego miejsca, gdzie zawsze chcieliśmy się znaleźć. To właśnie przydarzyło się grupie przyjaciół z małomiasteczkowego studia tańca. Właśnie kończą się ostatnie w roku szkolnym zajęcia. Za oknem rozkwita lato, a atmosfera ostatniego przed wakacjami spotkania zachęca do oddania się fantazjom o przyszłości. Grupa młodych tancerzy marzy o Broadwayu, kolebce światowego musicalu, inspiracji i spełnieniu pragnień każdego tancerza. Jednak dla dzieciaków z małego miasteczka, tysiące mil od Ameryki, to tylko piękne, nierealne marzenie. Znaleźć się w przyciągającym artystów z całego świata Nowym Yorku mogliby tylko cudem. 

Ale czasem, gdy bardzo czegoś pragniesz i jesteś gotowy podążyć za głosem serca, cuda się spełniają. Kiedy tancerze, zmęczeni ćwiczeniami  zasypiają na podłodze sali tanecznej, ich marzenie zamienia się w rzeczywistość. Budzą się w Central Parku i wyruszają na spotkanie przygody w wielkiej metropolii. Zagubieni w nieznanym mieście, ścigani przez policjanta za naruszenie porządku w parku, pakują się w różne, nie zawsze przyjemne sytuacje i miejsca. Czy muzyka i taniec, wiara w siebie i przyjaźń zaprowadzą ich tam, gdzie pragną – na Broadway? 

Każdy, dla którego taniec jest nie tylko pasją, ale także spełnieniem zawodowym, marzy o Broadway Theatre. Ja miałem to szczęście i moja artystyczna przygoda z najważniejszą dla tancerzy sceną była bezpośrednią inspiracją do stworzenia tego projektu. W naszym spektaklu pokażemy nowy styl tańca z interesującą i trudną choreografią,prawdziwym wyzwaniem dla moich tancerzy. Jestem przekonany, że temu podołają. – tak o narodzinach pomysłu i wrażeniach z pierwszych prób mówi twórca spektaklu, reżyser i choreograf porywającego taneczną energią show, Mihail Nikolov. – Od pięciu lat Dance Academy, wspaniały, zgrany zespół, osiąga sukces za sukcesem. Taniec odgrywa ogromną rolę w życiu każdego członka grupy. To szkoła, która uczy samodzielności, odpowiedzialności i dyscypliny. Młodzi zdobywają sukcesy dzięki ogromnej pracy na parkiecie, pasji i wytrwałości, ale także integracji i pracy zespołowej. – dodaje.

Spektakl to potężna dawka tanecznej energii. Na tle scenografii budowanej światłami i multimedialnymi obrazami, zobaczymy porywające taneczne show. Spektakl, w którym młodzi tancerze z Dance Academy prezentują swoje umiejętności dają z siebie wszystko, przykuwa uwagę od pierwszych do ostatnich dźwięków.

obsada – tancerze i tancerki Studia Dance Academy 
dyrektor artystyczny, reżyseria, scenariusz, choreografia  – Mihail Nikolov 
pomysł – Zofia Mackiewicz 
opracowanie muzyczne – Jacek Racis 
światła – Grzegorz Świerzbin 
multimedia – Kamil Maczułajtys 
hymn Studio Dance Academy – słowa: Paweł Bydelski, muzyka: Emil Kulbacki


Mihail Nikolov, znakomity pedagog, utytułowany tancerz i choreograf z ponad 35-letnim doświadczeniem, pierwszy kontakt z tańcem miał w wieku 6 lat, kiedy został uczniem rosyjskiej szkoły baletowej, gdzie uczył go Rimma Karelskaya. Doświadczenie w technice modern-jazz zdobywał pod okiem słynnej Froski Seizowej. Szkolił się również w tańcu współczesnym, modern i jazz w Niemczech w Hamburgu po opieką pedagogów i choreografów ze Stanów Zjednoczonych. Jako ceniony tancerz i choreograf pracował w wielu krajach Europy, Azji i Afryki. Jest autorem wielu spektakli, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Afryce Południowej, Holandii, Anglii, Bułgarii i Singapurze. W Suwalskim Ośrodku Kultury kieruje założonym w 2013 r. Studiem Dance Academy. Jest autorem choreografii do autorskich produkcji SOKu: „Żar Bułgarii” ZPiT Suwalszczyzna, spektakli muzyczno-tanecznych „Królowa śniegu” i „Alicja w krainie czarów”, spektaklu “Krajobraz z Tobiaszem” Teatru Efemerycznego oraz dyrektorem artystycznym widowiska “Zuzia i przyjaciele”. Jest laureatem m.in. wyróżnienia prezydenta Singapuru za wkład we współpracę kulturalną między Europą i Azją) oraz nagrody Miasta Suwałki w dziedzinie kultury za szczególne osiągnięcia w zakresie edukacji tanecznej dzieci i młodzieży oraz promocję młodych artystów na międzynarodowych festiwalach tanecznych (2018). 

Studio Dance Academy tworzą dwie grupy dziecięce w wieku 5-8 oraz 9-11 lat oraz młodzieżowa w wieku 12-19 lat, łącznie 120 osób. Warto wspomnieć, że zespół startował Na zajęciach poznają wszystkie techniki tańca od klasycznego po hip-hop i modern-jazz-show dance, przygotowujące do tworzenia etiud i pełnowymiarowych widowisk tanecznych. Umiejętności doskonalą na warsztatach tanecznych z uznanymi choreografami i instruktorami z Polski. Zespół z sukcesami bierze udział w przeglądach, konkursach i festiwalach tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając nagrody i wyróżnienia, między innymi w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” (2016) – Grand Prix, Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży Island of Talent w Chorwacji (2018) – złoto dla zespołu i solistki Moniki Bogdanowicz, nagroda specjalna dla Mihaila Nikolova za najlepszą choreografię, inscenizację i charakteryzację taneczną oraz jednym z najważniejszych w Europie, odbywającym się pod patronatem UNESCO, Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Morning Star” w Bułgarii (2016), na którym zdobyli Grand Prix oraz trzy złote medale w kategoriach: solo, mini formacja taneczna (trio). Aktywnie włączają się w cieszące się ogromnym zainteresowaniem publiczności prezentacje artystyczne o charakterze interdyscyplinarnym realizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury, takie jak: “TalentSOK”, „Raz do roku taki cud”, widowisko taneczno-teatralne Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna „Żar Bułgarii”, spektakle taneczno-muzyczne pt. „Królowa śniegu”, „Alicja w krainie czarów”, w których tancerze Dance Academy grają główne role, i “Zuzia i przyjaciele”. Zespół jest laureatem dorocznej nagrody Miasta Suwałki za osiągnięcia w dziedzinie kultury i ochrony środowiska kulturowego (2016). 

Kategoria: Archiwum