Zmiana Wachty i Swiernalis na początek Szant przy Starej Łaźni

W tym roku na muzycznym pokładzie nadhańczańskich bulwarów będziemy gościć 5 zespołów. Szantowe granie rozpoczną  w pierwszą sierpniową niedzielę dwa koncerty. Współczesną piosenkę żeglarską zaprezentuje zespół Zmiana Wachty, a gość specjalny spotkań – SWIERNALIS – otworzy przed nami nowe horyzonty muzyczne.

1 sierpnia 2021, od godz. 18.00
Bulwary nad Czarną Hańczą 

wstęp wolny
koncerty odbywają się w obowiązującym reżimie sanitarnym

W rytm nadmorskich melodii wypłyniemy w muzyczny rejs pełen słońca, wiatru i przygody. 1 sierpnia na bulwarach usłyszymy aż 2 koncerty. Szantowe granie, o godz. 18.00 zainauguruje Zmiana Wachty, a o godz. 19.30 zagra gość specjalny – SWIERNALIS. 

Zespół “Zmiana Wachty” wykonuje współczesną piosenkę żeglarską zabarwioną folkiem polskim, francuskim i irlandzkim. Utwory zawierają elementy tanecznych rytmów żywej polki, bujającej bossa-novy, a także klimatycznych ballad oraz tradycyjnych śpiewów a’capella. Repertuar zespołu to utwory autorskie, które są efektem wydania pierwszej płyty zespołu pod nazwą “Wigierski Rejs”, która została wydana w lipcu 2010 roku. Zespół z powodzeniem koncertuje na terenie Suwałk, Suwalszczyzny oraz w różnego rodzaju tawernach żeglarskich i portach żeglarskich. Co roku “Zmiana Wachty” uświetnia swoimi występami cykliczne imprezy na Suwalszczyźnie: “Suwalski Maraton Szantowy” oraz “Regaty o błękitną wstęgę Wigier” w Starym Folwarku. Na koncertach grupa wspomaga się również znanymi piosenkami żeglarskimi we własnych aranżacjach i opracowaniach. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć podwójną nagrodę, czyli zajęcie II miejsca oraz Nagrody Publiczności na XXIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej “KOPYŚĆ 2008” w Białymstoku oraz zdobycie I miejsca na Festiwalu “Jeziorak Szanty” w Iławie w 2009 roku oraz udział w konkursie na “Shanties 2010” w Krakowie.

 

Skład zespołu:

  • Emil Kulbacki – śpiew
  • Krzysztof Masłowski- gitara, mandolina, śpiew
  • Andrzej Raczyło – akordeon, śpiew
  • Edward Darmetko – gitara basowa, śpiew

“Swiernalis” to zespół, który wymyka się szablonom. To doskonałe produkcje, które dla mas są niezrozumiałe, ale dla koneserów dziwacznych brzmień i nie najlżejszych tekstów są poezją. Woli noc od dnia i dlatego w jego utworach można dostrzec mrok i pazur, a także zafascynowanie pulsującą elektroniką godną smutnego disco. Wrzesień 2020 przyniósł jego drugi krążek. “Psychiczny Fitness”, gdzie zaskakuje odejściem od melancholii w stronę niespokojnej elektroniki i otwiera nowe horyzonty, w których “Swiernalis” czuje się świetnie. Zespół wystąpi w składzie: Adam Fordon (perkusja), Szymon Siwierski (instrumenty klawiszowe i klarnet), Adam Świerczyński (gitara basowa), Kacper Budziszewski (gitara elektryczna).

 

Program koncertów:

  • 1.08.2021 >> Swiernalis
  • 1.08.2021 >> Zmiana Wachty
  • 8.08.2021 >> Augustowska Fabryka Dźwięku
  • 22.08.2021 >> Grupa Szantowa Wodny Patrol
  • 29.08 >> Tonam & synowie

 

 

 

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do przestrzegania Regulaminu koncertów Na Dywaniku u Marii – U źródła 2021 oraz stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób.

Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Oświadczenie o stanie zdrowia – dorośli >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dzieci >>

Kategoria: Muzyka i taniec, Wydarzenia nadchodzące