Szlakiem Marino Mariniego. Wieczór sylwestrowy z włoskimi szlagierami w SOK

W sylwestrowy wieczór w Suwalskim Ośrodku Kultury zabrzmiały największe szlagiery włoskiej piosenki. Nicola Palladini wraz zespołem w programie “Ciao Ciao Bambina” zabrał publiczność w muzyczną podróż szlakiem Marino Mariniego. Legendarnego artystę życie rzuciło z Włoch przez Stany Zjednoczone i Francję aż do Polski, gdzie podbił serca słuchaczy.

W programie koncertu znalazły się wielkie przeboje: „Tu vuo fa l’americano”, „L’Italiano”, „Azzurro”, „Marina”, „O sole mio”, „Love in Portofino”, „Volare”, „Mamma”, „Guarda che luna”, „Guaglione”, „Kriminal Tango”, „Nie płacz kiedy odjadę” i wiele innych.

Fot. Piotr Kopciał


Nicola Palladini – absolwent Musical Theatre Academy w Rzymie. Zadebiutował w musicalu „The Rocky Horror Show” w roli Riff Raff, występował w licznych musicalach we Włoszech: „Welcome to the Machine” The Pink Floyd Rock Show w roli Producenta Franka, „Alicji w Krainie Czarów” jako Szalony Kapelusznik, „Across the Universe”, „Marcelino, chleb i wino”, „Grease” oraz w roli Apostoła w „Marii z Nazaretu” (światowa premiera odbyła się w Watykanie).

nicola palladini1 — kopia

W Polsce zadebiutował w 2011 roku główną rolą w musicalu „Cabaret” w reż. Andrzeja Marii Marczewskiego w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił, również w głównej roli, w „Kiss Me, Kate” (2012). Widzowie mogli go podziwiać w inscenizacji ”Skrzypka na dachu” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu (2013), a także jako Heroda w „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach (2013). Od 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu “Jesus Christ Superstar” oraz jako Oberona i Tezeusza w musicalowej wersji „Snu nocy letniej” Wiliama Szekspira.

Spektakl muzyczny „Ciao Ciao Bambina”, który stworzył w 2013 roku, okazał się ogromnym sukcesem – od daty premiery odbyło się już ponad 90 spektakli.


Patronat medialny:

niebywale suwalkiinfo_logo dwutygodnik suwalki24 suwalkingpl-bez-slogan-v1 kuriersuwalski radio5 logo portalu Radio5

Kategoria: Galerie