T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée: Dystans

Pokaz filmu “Dystans” w ramach T-mobile Nowe Horyzonty Tournée
Poniedziałek, 5.01. 2015, godz. 18:00
Duża Scena SOK, ul. Jana Pawła II 5

Komedia absurdu… Przetrzymywany w opuszczonej syberyjskiej elektrowni artysta zleca karłom-telepatom kradzież. Do tego beczka układająca haiku. Czego chcieć więcej? Jest jeszcze zakochana w kominie.

t-mobile nowe horyzonty logo 2015Bilety: 10 zł pojedynczy seans, 50 zł karnet na wszystkie filmy w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Dystans (The Distance/La distancia)

Dystans (6)

Hiszpania 2014, 80’
reżyseria i scenariusz: Sergio Caballero
zdjęcia: Marc Gómez del Moral
obsada: Michal Lagosz, Alberto Martínez, Jinson Añazco, Roland Olbeter, Vidi Vidal

Dystans (1)

Komedia absurdu Sergia Caballero, muzyka i artysty konceptualnego, reżysera Finisterrae, dyrektora poświęconego muzyce elektronicznej i multimediom festiwalu Sónar. Przetrzymywany w opuszczonej syberyjskiej elektrowni artysta zleca karłom-telepatom kradzież tytułowego przedmiotu. Odrealnione miejsce i postaci (m.in. beczka układająca haiku) tworzą dziwny, surrealistyczny świat. Dystans to zarazem heist movie, parodia Stalkera Tarkowskiego i melancholijna oda do poszukiwaczy lepszego życia.

Dystans (4)

Trzeba być szaleńcem albo geniuszem, żeby nakręcić taki film jak „Dystans”. To z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych propozycji w programie festiwalu. (…) Jest jednym z tych filmów, które mogą narobić w głowie niezłego bałaganu. (Iwona Sobczyk, gazeta festiwalowa “Na horyzoncie”)

dystansplakat

Pozostałe filmy T-mobile Nowe Horyzonty Tournée:

TOURNEE-2015_B1-druk

Kategoria: Archiwum