Taaaaki cyrk z kuglarzami marzeń!

Jeśli masz 14 lat i więcej, spędzasz wakacje w mieście i chcesz przeżyć artystyczną przygodę, a nade wszystko poznać niebanalnych i pozytywnie nakręconych ludzi, zapraszamy na warsztaty kuglarskie, które w sierpniu odbędą się w Suwalskim Ośrodku Kultury. Udział w zajęciach jest nieodpłatny, liczba miejsc ograniczona.

7-14.08.2020
SOK, ul. Noniewicza 71

udział nieodpłatny | liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
limit miejsc został wyczerpany

W ciągu niespełna tygodnia do dyspozycji młodych, chętnych i odważnych suwalczan będą wyśmienici sztukmistrze z Lublina oraz pedagog teatru z Suwałk. Trenerzy, którzy nie tylko kochają swoją pasję, ale z radością się nią dzielą. W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się nowych, niesamowitych umiejętności takich jak akrobatyka naziemna, żonglerka, akrobatyka partnerska i ekwilibrystyka, klaunada, nauka jazdy na monocyklu, chodzenie na slackline. W czasie warsztatów teatralnych poznają tajniki różnych technik improwizacyjnych: od klasycznego impro do improwizacji dramatycznej, emocjonalno-ruchowej, zabaw i gier teatralnych oraz budowania postaci scenicznych. W programie duża dawka ruchu, nowych umiejętności i znajomości oraz fenomenalna przygoda ze sztuką, która może trwać dużo dłużej niż samo spotkanie ze sztukmistrzami. Ważnym atutem warsztatów będzie spektakl, do którego scenariusz napisze każdy z uczestników warsztatów kuglarskich. 

Zapisy drogą mailową na adres dorota.sklodowska@soksuwalki.eu od czwartku 23 lipca 2020 r. UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty kuglarskie oraz teatralne impro zainicjują pierwszy etap naszego projektu. Drugi etap rozpocznie się w ostatnim tygodniu sierpnia, kiedy to planujemy warsztat praktyczny z Moniką Modrzejewską, psychopedagogiem kreatywności, warsztaty teatralne z Mirosławą Krymską, plastyczne pod kierunkiem artysty plastyka – Marty Łanczkowska oraz ze sztuki opowiadania, tj. storytellingu, prowadzone przez opowiadaczy z Grupy Studnia O., adresowane do mam, ojców, niań, babć zajmujących się opieką nad najmłodszymi, szczególnie tymi maluchami, które nie korzystają z edukacji w żłobkach i przedszkolach. Na warsztatach nasi znakomici specjaliści otworzą zasoby twórcze opiekunów, nauczą sposobu tworzenia historii i samodzielnego przygotowania elementów scenografii, kostiumów i rekwizytów. 


Prowadzący:

Artur Perskawiec (Fundacja Sztukmistrze) Certyfikowany instruktor samoobrony oraz akrobatyki sportowej, wieloletni zawodnik judo. Pasjonata szczególnie takich dziedzin jak żonglerka, akrobatyka oraz akrobatyka partnerska. Trener w projekcie Dzielnicowe Laboratorium Kultury oraz cyrku dziecięco-młodzieżowym. Artysta nowego cyrku m.in. w spektaklach Spektrum, Circus Meets Classic, Zgubowisko; członek duetu Bracia Brwi i tria akrobatycznego oraz ekipy artystycznej Variete. Jako ulubione aspekty nowego cyrku wskazuje możliwość ciągłego rozwijania się oraz dużą różnorodność dyscyplin.

Jakub Szwed (Fundacja Sztukmistrze) Certyfikowany pedagog cyrku, doświadczony trener i prowadzący międzynarodowych projektów edukacyjnych. Jego ulubionymi dyscyplinami cyrkowymi jest żonglerka, iluzja optyczna i dyscypliny fireshow. Współtwórca i wykonawca wielu spektakli osadzonych w nurcie nowego cyrku, m.in. “Spektrum”, “Szafa Show”, “Variete Fundacji Sztukmistrze” czy “Fire Party!” W nowym cyrku ceni najbardziej to, że każdy, niezależnie od wieku czy predyspozycji fizycznych, może odnaleźć w nim swoją pasję.

Joanna Reczek-Szwed (Fundacja Sztukmistrze) Doświadczona trenerka i animatorka kultury. Inicjatorka i koordynatorka wielu projektów kulturalno-edukacyjnych, jak m.in. Akademia Sztukmistrzów, Dzielnicowe Laboratorium Kultury czy Przystanek Różnorodność. Laureatka nagrody Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Certyfikowana pedagożka cyrku, której ulubioną dyscypliną jest żonglerka, a jedną z pasji kreatywne gry zespołowe. Nowy cyrk ceni ze względu na jego ogromny pozytywny wpływ na rozwój fizyczny i emocjonalnych osób w każdym wieku.

Mirosława Krymska (Suwalski Ośrodek Kultury) Kulturoznawczyni, pedagożka dramy, animatorka kultury i instruktorka teatralnA z trzydziestoletnim stażem pracy. Trenerka teatru impro w projekcie „Young Theatre”. Reżyserka kilkudziesięciu wielokrotnie nagradzanych spektakli, założycielka alternatywnego Teatru Form Czarno-Białych „Plama” i „NiePoGodzinach”. Kordynatorka Suwalskich Eksploracji Teatralnych „SET”, projektu „Przestrzeń i miejsce” we współpracy z Laboratorium Edukacji CSW. Pomysłodawczyni i koordynatorka festiwalu TEATR-AKCJE organizowanego przez SASA „Nie Po Drodze”.


Projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury “Kuglarze marzeń, czyli sztuki i sztuczki” otrzymał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w ramach programu KULTURA – INTERWENCJE 2020.


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Nabór, Teatr, Wydarzenia nadchodzące