Tancerze Narodowego Teatru Muzycznego “Nadezhda” gościli w SOK

22 maja 2019 roku gościliśmy w Suwalskim Ośrodku Kultury członków Narodowego Teatru Muzycznego “Nadezhda”. Białoruscy tancerze nie tylko zwiedzili SOK, ale też zaprezentowali swoje mistrzowskie umiejętności podczas w krótkim programie na Sali Kameralnej. Spotkanie odbyło się w ramach projektu MOST – Podlaskiej Fundacji Rozwoju.  

fot. Bogusław Wasilewski


Narodowy Teatr Muzyczny “Nadezhda”

Zespół “Nadezhda” powstał w 1981 roku. Początkowo jako grupa taneczno-choreograficzna dla dzieci. Z czasem do zespołu dołączali jednak doświadczeni artyści i charakter grupy zaczął się zmieniać. Obecnie w zespole jest 12 artystów w wieku od 14 do 32 lat – uczniowie, studenci i osoby pracujące.

“Nadezhda” w swoim repertuarze ma tańce należące do kanonu folklorystycznego, klasycznego i popowego. Prezentuje najróżniejsze kompozycje wokalne i choreograficzne. Grupa występuje na festiwalach na Białorusi i nie tylko. Białoruscy artyści pokazali się publiczności m.in. w Bułgarii, Polsce, Czechach, na Słowacji i Ukrainie.

Nieprzerwanie od 2007 roku tancerze ,,Nadezhdy” mogą poszczycić się słowem ,,Narodowy” w nazwie zespołu. Tytuł ten jest regularnie potwierdzany co 3 lata i świadczy o tym, że grupa prezentuje wyjątkowo wysoki poziom artystyczny.

Kategoria: Galerie