Teatralna uczta z Mikrusem w Brodnicy

Teatr Mikrus działający w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Mirosławy Krymskiej zajął pierwsze miejsce  w Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna 2019, 7-9 czerwca. Rywalizował z jedenastoma grupami z całej Polski i swoim profesjonalizmem, odwagą sceniczną i młodzieńczą swadą znakomicie zaprezentowaną w autorskim spektaklu „Byle do weekendu” w reżyserii Mirosławy Krymskiej podbił serca jurorów, zdobywając pierwszą nagrodę.

Do Udziału w Brodnickiej Uczcie Teatralnej zgłosiły się 22 grupy teatralne z całej Polski, ostatecznie do rywalizacji zakwalifikowało się 11 zespołów, i to jak twierdzą organizatorzy swoiste crème de la crème amatorskiej sceny teatralnej Polski. Młodych aktorów oceniali: Magdalena Stawman-Tuka, aktorka i performerka, Piotr Nowak, reżyser, aktor teatralny i filmowy oraz Tomek Kobiela, aktor, absolwent łódzkiej filmówki.     

Młodzi suwalczanie w swoim spektaklu z lekką ironią i przymrużeniem oka opowiadają o tygodniu wyciętym z życia nastolatka. O niedojrzałości i niezdecydowaniu, problemach i oczekiwaniach, braku zrozumienia i emocjonalnej huśtawce. Scenariusz spektaklu stworzyli sami na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji. Zmierzyli się z trudnym i dość bolesnym tematem, przekonując, że śmiech i dystans do samego siebie mogą być najskuteczniejszą bronią w walce z upiorami atakującymi młodego, dojrzewającego człowieka. To spektakl o nich samych i o tym, z czym się mierzą każdego dnia… byle do weekendu. Bardzo udana produkcja, która nie tylko podbiła serca suwalskiej publiczności, ale również ujęła znakomite jury brodnickiego festiwalu.

Młodym aktorom z Mikrusa  oraz ich fantastycznej instruktorce i reżyserce Mirce Krymskiej szczerze gratulujemy, życząc kolejnych tak udanych prezentacji.


 

Kategoria: Archiwum