Miłość na godzinę i siedem córek żądzy

Ważne tematy. Miłość, bo choć badana od wieków, to wciąż nieprzenikniona. Pisali o niej filozofowie, śpiewali poeci. Teoretycznie w kółko to samo. Ale może by tak miłość na godzinę? I żądza, bo sprawia, że wszystko nabiera rumieńców, przyspiesza i prowadzi do niewiarygodnych zdarzeń. 

Teatr Scena Główna Handlowa, Warszawa
“Achilles i panny”, “Miłość na godzinę”

Niedziela, 3.04.2016, godz. 17.00

Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 18 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

W przerwie zapraszamy na spotkanie i rozmowę z Jerzym Łazewskim, reżyserem spektakli.

ACHILLES I PANNY

 Achilles_i_Panny-opis-2 — kopia

Zawrotna i błyskotliwa komedia (pozornie cyniczna) ujęta w antyczną stylistykę.

Spokój Safony i jej męża Likomedesa zostaje zakłócony, gdy z dalekiej wyprawy przybywa do ich domu Odys. Król Itaki ma jeden cel – chce wzmocnić szanse Grecji w wojnie z Troją. Przybyszem interesują się córki gospodarzy, a w szczególności – zafascynowana wojną – Gamma. Wszystkie ruchy śmiertelników śledzi bogini Tetyda, niespokojna o los swojego syna, Achillesa.

A kiedy boskie moce i ludzkie żądze spotkają się na swojej drodze, można się spodziewać, że rozwój wydarzeń nabierze tempa i rumieńców.

Achilles_i_Panny-opis-2 — kopia (2)

Reżyseria: Jerzy Łazewski
Scenariusz: Teatr Scena Główna Handlowa, w oparciu o komedię Artura Marii Swinarskiego
Reżyseria świateł: Paweł Wilewski
Kostiumy i scenografia: Hanna Mrozowska
Choreografia: Wiktoria Benedykciuk

Obsada: Kornela Bagińska, Kinga Bartolik, Paulina Błaziak, Alona Cimoszewska, Agata Daniluk, Daniel  Gießing, Łukasz Grygorowicz, Paulina Grzęda, Bartłomiej Hać, Dymitr Hryciuk, Małgorzata Jabłońska, Justyna Jezierska, Aleksandra Kowalczyk, Dominika Kowalczyk, Łukasz Kucharski, Marika Miksztal, Diana Nowogródzka, Michał Pondel, Kamil Rutkowski, Tomasz Ryszka, Edyta Saks, Małgorzata Wiewiórkowska, Jan Wiewiórkowski, Mateusz Zagórski

MIŁOŚĆ NA GODZINĘ

fotki-2

Spektakl zaskakujący, zabawny i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Miłość? Co jeszcze można powiedzieć o miłości, żeby nie otrzeć się o banał? Pisali o niej filozofowie, śpiewali poeci. Teoretycznie w kółko to samo. Ale może by tak… miłość na godzinę? Albo dwie? Albo choćby na minutę…?

W spektaklu Teatru SGH nie usłyszymy pieśni wędrownych rycerzy ani szlochów uwięzionych w wieży księżniczek. Przyjrzymy się za to subtelnej… albo mniej subtelnej grze międzyludzkiej. Sprawdzimy, czy miłość da się kupić i kto kocha bardziej – znawczyni najstarszego zawodu świata czy może księgowy, zwiedzający kilka razy w tygodniu muzeum? Czy w świecie kłamstwa i nieszczerości jest jeszcze miejsce na uczucia, czy może jest to już wyłącznie gra? A może miłosne szczęście jest dostępne… tylko na godzinę?

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZE SPEKTAKLU >>

fotki-1   fotki-3

Reżyseria: Jerzy Łazewski
Scenariusz: Teatr Scena Główna Handlowa – inspirowany tekstami „Kochanek” Harolda Pintera, „Kosztowny romans” Jana Brzechwy i „Cecè” Luigiego Pirandello
Reżyseria świateł: Paweł Wilewski
Kostiumy: Ewa Chacianowska

Obsada: Kornela Bagińska, Kinga Bartolik, Alona Cimoszewska, Agata Daniluk, Milena Dąbrowska, Daniel Gießing, Łukasz Grygorowicz, Paulina Grzęda, Małgorzata Jabłońska, Justyna Jezierska, Aleksandra Kowalczyk, Dominika Kowalczyk, Łukasz Kucharski, Dominik Łężak, Marika Miksztal, Aleksandra Mroz, Diana Nowogródzka, Michał Pondel, Kamil Rutkowski, Edyta Saks, Agnieszka Wereszczyńska, Małgorzata Wiewiórkowska, Jan Wiewiórkowski, Mateusz Zagórski

afisz_teatrnocka_achilles_milosc


TeatrSGH-LOGO

Teatr Scena Główna Handlowa jest pierwszym w historii teatrem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Powstał w 2008 r. z inicjatywy pełnych pasji studentów. Mentorem zespołu został Teatr Konsekwentny, czołowy teatr warszawskiej sceny niezależnej, a reżyserem i instruktorem – Jerzy Łazewski, aktor, reżyser i specjalista w dziedzinie kultury żywego słowa. (…) Teatr Scena Główna Handlowa to zespół osób, którym sztuka jest bliska – i którym po prostu się chce. Osób pełnych energii i entuzjazmu, które pragną dać coś od siebie innym ludziom.

Przeczytaj więcej o Teatrze Scena Główna Handlowa >>

Kategoria: Archiwum