Teraz My III. Najnowsze dzieła młodych artystów

Pracownia Plastyczna CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury po raz trzeci prezentuje w galerii „Na marmurach” prace dzieci i młodzieży w wieku 11-19 lat, uczestników zajęć prowadzonych przez Halinę Mackiewicz. Zobaczyć można najnowsze dzieła utalentowanej młodzieży, które powstały w II połowie 2017 i I 2018 roku.

Galeria Na marmurach
ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | wystawa czynna do 18.06.2018 | wernisaż wystawy odbył się 28.05.2018

Wystawa jest nie tylko podsumowaniem ostatnich twórczych miesięcy w Pracowni Plastycznej CENTRUM i ukazaniem potencjału uczestników zajęć, ale również nagrodą za pracowitość i rozwój twórczy uczestników zajęć prowadzonych przez Halinę Mackiewicz. Część prezentowanych prac wykonana została techniką akrylu i akwareli, zobaczymy także rysunki ołówkiem, tuszem, pastelem suchym i olejnym.

Obserwacja zmieniającego się światła na poszczególnych przedmiotach czy rzeczach pozwolą zrozumieć fizyczność otaczającego nas świata. W pracowni największy nacisk kładziemy na rysunek i malarstwo z natury. Ta podstawowa umiejętność przydaje się szczególnie tym, którzy będą chcieli w przyszłości wybrać zawód związany ze sztuką. Na zajęcia plastyczne przychodzą jednak nie tylko bardzo uzdolnione dzieci i młodzież, ale też młodzi ludzie, którzy chcą po prostu poznać warsztat artysty.Zapraszamy na wystawę prac, które wywołają w Państwa sercach i umysłach prawdziwie radosny nastrój i chwile pozytywnych doznań estetycznych

– mówi Halina Mackiewicz, która od lat opiekuje się artystycznym rozwojem uczestników zajęć w Pracowni Plastycznej CENTRUM.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace: Gabrieli Andrulewicz, Małgorzaty Andruszkiewicz, Weroniki Bujnowskiej, Piotra Dąbrowskiego, Barbary Jakubowicz, Hanny Marcinek, Dominiki Orzechowskiej, Joanny Ostrowskiej, Ewy Puzy, Huberta Radziewicza, Mileny Staszkiewicz, Julii Staśkiewicz i Karoliny Topolskiej.

Kategoria: Archiwum