Teraz oni w galerii “Na marmurach”! Wystawa prac młodych artystów

Martwa natura, pejzaże, abstrakcje – każda praca na tej wystawie jest inna. Łączy je to, że ich autorami są uczestnicy zajęć prowadzonej przez Halinę Mackiewicz w pracowni CENTRUM Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa rysunku i malarstwa młodych: “TERAZ MY”
galeria “Na marmurach”, SOK, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | wernisaż odbył się 22 czerwca |wystawa czynna do 5 września 2016 roku

“Podopieczni pracowni “CENTRUM” ujawniają swoją wrażliwość na otaczający ich świat. Niech ta wystawa stanie się zachętą do dalszej pracy i otworzy szersze horyzonty na niezwykły świat sztuki.” (Halina Mackiewicz, komisarz wystawy, prowadząca pracownię CENTRUM)

Prace młodych artystów (10-18 lat) prezentowane na wystawie powstały w 2015 i 2016 roku. Stanowią zbiór różnych tematów: martwa natura, pejzaż, kompozycje abstrakcyjne, architektura,  prace fantastyczne i inne. Młodzi adepci sztuki pokazują w nich swoje możliwości warsztatowe i postawy estetyczne.

 IMG_2470IMG_2471IMG_2472

Artyści, których prace będzie można oglądać w galerii “Na marmurach” to uczestnicy zajęć w działającej w Suwalskim Ośrodku Kultury pracowni plastycznej CENTRUM. W czasie zajęć prowadzonych przez Halinę Mackiewicz młodzież pogłębia swoją wiedzę o warsztacie artysty, rozwija swój talent i kreatywność, uczy się odwagi w pokonywaniu trudności w zmaganiu się z materią plastyczną, a nawet odkrywa swoją drogę na przyszłość. Kilka osób z grupy, której prace będą prezentowane na wystawie, wiąże swoją przyszłość z zawodami związanymi ze sztuką.

IMG_2475IMG_2476IMG_2474

Młodzi artyści, których prace można oglądać na wystawie:

]Helena Rytwińska, Marcelina Dębska,Weronika Bujkowska, Sandra Czeczko, Urszula Kramarewicz, Dominika Orzechowska, Jan Mielziuk, Joanna Ostrowska, Zuzia Sławińska, Dominka Ostrowska, Ewa Puza, Ewa Myszkowska, Igor Szyłejko, Wiktoria Szyłejko, Barbara Jakubowicz, Sebastian Jutkiewicz, Milena Staszkiewicz

IMG_2468

teraz_my_2016_afisz.indd

Kategoria: Archiwum