Tłusty Czwartek z Kapelą ZPiT Suwalszczyzna i gośćmi specjalnymi

Tłusty Czwartek w SOKu obowiązkowo z Kapelą ZPiT Suwalszczyzna! Usłyszymy przeboje muzyki filmowej, operowe hity oraz utwory F. Chopina w jazzowych aranżacjach. Nie zabraknie też rytmów bałkańskich i latynoamerykańskich. Gośćmi Kapeli będą wokaliści, suwalczanie Roksana Maria Maciejczuk i Michał Sowul oraz wirtuozi Alexis Valle Delisle na trąbce i Piotr Skowroński na akordeonie.

Czwartek, 20.02.2020, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 15 zł (do 31.01) i 20 zł (od 1.02) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK 
z
Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

W programie przeboje muzyki klasycznej, operowej i filmowej, standardy jazzowe, melodie latynoamerykańskie i bałkańskie oraz znane utwory wokalne, m.in. tematy z filmów „The Children of Sanchez” i  „Schindler’s List”, „Let It Be” z repertuaru The Beatles, „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”, „Time To Say Goodbye / Con Te Partirò” z repertuaru Andrei Bocellego, salsa kubańska i utwory Fryderyka Chopina w aranżacjach Krzysztofa Krzesickiego.

Kapeli towarzyszyć będą Goście Specjalni koncertu: wychowanka Marleny Borowskiej, mezzosopranistka Roksana Maria Maciejczuk i utalentowany wokalista Michał Sowul, czarodziej akordeonu, laureat wielu prestiżowych festiwali akordeonowych w Polsce i za granicą, Piotr Skowroński oraz wirtuoz trąbki, Kubańczyk Alexis Valles Delisle, na co dzień występujący z zespołem Blue Cafe.

Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zagra w składzie: Krzysztof Krzesicki (fortepian, kapelmistrz), Bartosz Drzemicki (trąbka), Olgierd Smokowski (klarnet), Mateusz Waraksa (kontrabas), Urszula Murawko (instrumenty perkusyjne) oraz gościnnie Michał Letkiewicz (perkusja). Bogaty repertuar zespołu obejmuje tańce i pieśni wielokulturowej Suwalszczyzny, utwory muzyki klasycznej, przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej, standardy amerykańskie, żywiołowe melodie bałkańskie oraz wiązanki utworów patriotycznychw


Piotr Skowroński pochodzi z Olsztyna. W 2012 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej. Uchodzi za jednego z czołowych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce. Koncertował w Operze  Bałtyckiej w Gdańsku oraz Opery Nova w Bydgoszczy, w Sali Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w Sali Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku i na zamku w Malborku oraz w Danii, Francji, Niemczech, na Litwie, Łotwie. Występował też na jednej scenie z Suwalską Orkiestrą Kameralną, a także był już gościem Kapeli ZPiT ,,Suwalszczyzna”. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych pedagogów, jak: prof. Janne Rattya, prof. Mikko Luoma, prof. Bogdan Dowlasz, prof. Grzegorz Stopa, prof. Aleksander Dymitriew, Klaudiusz Baran, prof. Ludo Marien i inni. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali.


Alexis Valles Delisle jest absolwentem konserwatorium muzycznego w Santiago de Cuba. Grał w znanych kubańskich formacjach Habanero Septet i Estrellas de Chocolate, orkiestrze telewizji kubańskiej i orkiestrze Tropicana w Santiago de Cuba. W Polsce występował między innymi z Blue Cafe, oraz programach rozrywkowych Polsatu “Taniec z Gwiazdami” i “Twoja twarz brzmi znajomo”.


Roksana Maria Maciejczuk to suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st. oraz uczennica drugiej klasy śpiewu solowego Marleny Borowskiej, solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018),  I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), a z ZPiT Suwalszczyzna – Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie. WIĘCEJ >>


Michał Sowul jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej 1 i 2 stopnia w Suwałkach w sekcji perkusji. Występował z zespołem Noxes, śpiewa w Suwałki Gospel Choir, aktualnie jest wokalistą zespołu Piano Blues Band. 


Regulamin imprez w Suwalskim Ośrodku Kultury >>

Kategoria: Archiwum