Sukces Teatru Efemerycznego i “Sztuczki”

Bardzo udanie kończy się sezon artystyczny 2015-2016 dla podopiecznych Jolanty Hinc-Mackiewicz. Spektakl “Sztuczka” Teatru Efemerycznego został nagrodzony na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Amatorskich w Legionowie “TEATRALIA 2016”.

Teatr Efemeryczny zajął III miejsce w legionowskim festiwalu, w którym wzięło udział 14 grup teatralnych z całej Polski. Młodzi aktorzy z Suwałk już zapowiadają, że wrócą do Legionowa za rok, by zdobyć jeszcze poważniejszy laur.

Tak aktorzy z Suwałk cieszyli się po sukcesie (więcej o spektaklu “Sztuczka” na dole strony):

Nagroda w Legionowie to 13. w tym sezonie sukces podopiecznych Jolanty Hinc-Mackiewicz. Kolejny sezon zapowiada się równie ciekawie. Już wiadomo, że Irmina Liszkowska, która święci triumfy monodramem “Sonia Marmieładowa” wystąpi w listopadzie w 31. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora. Obok Janusza Gajosa i Doroty Stalińskiej! Z kolei w październiku zaprezentuje się na drugim najważniejszym festiwalu zawodowych monodramistów – Wrocławskich Spotkaniach Jednego Aktora (jubileuszowa, 50. edycja). To wszystko jest efektem sukcesu Irminy w finale 61. OKR “Sam na Scenie” w Słupsku, gdzie podopieczna Jolanty Hinc-Mackiewicz otrzymała Nagrodę Wiesława Gerasa, dyrektora spotkań monodramistów w Toruniu i w Wrocławiu.

Wielki sukces Irminy Liszkowskiej i ogórki w nagrodę dla reżyserki >>>

***

„SZTUCZKA” wg Sandora Marai
premiera spektaklu odbyła się 9 marca 2014 roku

Sztuczka-12.03-20

Tragikomiczna historia nieszczęśliwej miłości pary artystów cyrkowych. Uwagę zwraca żywiołowa gra młodych aktorów Teatru Efemerycznego, przywołujących atmosferę cyrku poprzez wykorzystanie teatralnych metafor i pięknych scenicznych obrazów.

Spektakl „Sztuczka” wyreżyserowała Jolanta Hinc-Mackiewicz. Przedstawienie powstało na podstawie „Magii” Sandora Marai. Na scenie pojawią się utalentowani aktorzy z zespołu „Adepci Teatru” oraz z „Teatru Efemerycznego”.

Kategoria: Archiwum