Tonam & synowie zagrają Szanty przy Starej Łaźni

Koncert zespołu “Mechanicy Shanty” zamknie tegoroczną edycję szantowych koncertów przy Starej Łaźni. Grupa wykonuje szanty i piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze posiada także utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass, czy country. Zespół powstał w 1985 roku w Gdyni i szybko zyskał duże uznanie wśród publiczności. Jest laureatem większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce.

29.08.2021, godz. 18.00
Bulwary nad Czarną Hańczą 

wstęp wolny
koncerty odbywają się w obowiązującym reżimie sanitarnym

Zapraszamy na ostatni w tym roku koncert szantowy przy Starej Łaźni. 29 sierpnia zagra zespół “Mechanicy Shanty”. Grupa wykonuje szanty i piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze posiada także utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass, czy country. Zespół powstał w 1985 roku w Gdyni i szybko zyskał duże uznanie wśród publiczności. Jest laureatem większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce.
Koncertowali w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech, USA. Ponadto, grupa ma za sobą sesje nagraniowe dla radia i telewizji.

Fenomenem zespołu tworzonego przez sześć osób jest fakt, iż mieszkając w różnych miastach spotykają się regularnie by wspólnie grać i śpiewać!

Aktualny skład zespołu stanowią: 

  • ANDRZEJ BERNAT – harmonijka, akordeon, śpiew
  • HENRYK CZEKAŁA “SZKOT” – śpiew
  • MICHAŁ KARCZEWSKI – banjo, śpiew
  • JACEK LEDWOROWSKI – gitara basowa, śpiew
  • MACIEJ ŁUCZAK – gitara akustyczna, śpiew
  • PIOTR RUSZKOWSKI – mandolina, śpiew

 

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do przestrzegania Regulaminu koncertów Na Dywaniku u Marii – U źródła 2021 oraz stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób.

Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >>  
Oświadczenie o stanie zdrowia – dorośli >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dzieci >>

Kategoria: Archiwum, Muzyka i taniec