Trzecia Miłość na zakończenie szantowych koncertów

W ostatni sierpniowy wieczór Bulwary nad Czarną Hańczą pobujamy się w rytm muzycznych fal razem z “Trzecią Miłością”. Bywalec i laureat wielu szantowych festiwali zaprezentuje repertuar z pogranicza piosenki autorskiej i żeglarskiej.

niedziela, 30.08.2020, godz. 18:00
Bulwary nad Czarną Hańczą

wstęp wolny | prowadzenie: Krzysztof Masłowski

Zespół Trzecia Miłość powstał w październiku 2012 roku, a działalność koncertową rozpoczął na początku roku 2013. Muzycy znający się dobrze ze sceny szantowo-folkowej postanowili pokazać się szerszej publiczności z troszkę innej strony i zaprezentować swoje pomysły muzyczne, często trzymane gdzieś głęboko w szufladach. Inspirowani muzyką irlandzką i bluegrassowymi harmoniami postanowili stworzyć repertuar z pogranicza piosenki autorskiej i żeglarskiej. Instrumentarium Trzeciej Miłości – dwoje skrzypiec, akordeon, gitara i bas – tworzy wraz z wokalami niesamowite możliwości aranżacyjne, nadające zespołowi niepowtarzalny styl. Przez pierwsze lata istnienia zespół odwiedził wiele festiwali szanowych w Polsce, startując w konkursach z bardzo pozytywnym rezultatem: Festiwal Kopyść Białystok (I miejsce), Szanty w Giżycku (I miejsce), II Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Garbatce- Letnisku (wyróżnienie), Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach (I miejsce), Warszawskie Inspiracje Szantowe (III miejsce), Festiwal Tratwa Chorzów (I miejsce), Przegląd Konkursowy Festiwalu Shanties ’14 Kraków (Nominacja do udziału w Festiwalu Shanties 2014), XXXIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 2014 Kraków (Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa za debiut).

Trzecia Miłość występuje na ogólnopolskich festiwalach szantowo-folkowych, w tawernach, pubach, na firmowych imprezach integracyjnych, na rynkach miast, barkach i jachtach, w amfiteatrach, górskich chatkach i w wytwornych salach koncertowych. Kilkukrotnie koncertował dla Polonii za granicami kraju a także dla publiczności międzynarodowej. Za każdym razem daje z siebie wszystko, przesyłając publiczności dawkę pozytywnej energii.

Skład zespołu: Jolanta Gacka – śpiew, skrzypce, Justyna Rodasik – śpiew, skrzypce, Michał Palka – śpiew, gitara akustyczna, Wojciech Harmansa – śpiew, akordeon, Krystian Sidor – gitara basowa.

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do przestrzegania Regulaminu koncertów Szanty przy Starej Łaźni 2020 oraz stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in. do obowiązku zakrywania ust i nosa lub zachowania minimum 2-metrowego dystansu od innych osób.

Szanty przy Starej Łaźni 2020:

   • 2.08.2020
    Za Horyzontem

    • 9.08.2020
     AQQ Augustowska Flota Śpiewająca

     • 23.08.2020
      Suwalska Formacja Szantowa Zmiana Wachty

      • 30.08.2020
       Trzecia Miłość

Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury >> 
Regulamin koncertów Szanty przy Starej Łaźni 2020 >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dorośli >>
Oświadczenie o stanie zdrowia – dzieci >>

Kategoria: Archiwum