Trzy dni śpiewu i tańca. Muszelki Wigier trafiły do najlepszych

Ponad 1500 uczestników wzięło udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca “Muszelki Wigier”. Suwalski Ośrodek Kultury przez trzy dni tętnił energią młodych uczestników. Najlepsi wrócili do domu z Muszelkami Wigier!

Tegoroczny festiwal rozpoczął się 26 maja. Do Suwałk przyjechało około 1,5 tysiąca młodych tancerzy i wokalistów z kilku krajów. Gościliśmy m.in. uczestników z Rosji, Litwy, Francji oraz Gruzji.

Od pierwszego dnia jurorzy bacznie słuchali i oglądali wszystkie występy, wybierając tych, którzy wypadli najlepiej. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników i burzliwych naradach jury podjęło ostateczne decyzje o przyznaniu nagród.

PROTOKOŁY JURY XVI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA “MUSZELKI WIGIER 2016”

Kategoria PIOSENKA >>>

Kategoria TANIEC >>>

Najlepsi wystąpili ostatniego dnia na Gali Festiwalowej, podczas której można było też usłyszeć największe przeboje Jarosława Kukulskiego w koncercie “Tyle słońca w całym mieście”.

Dzień wcześniej na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury zaprezentowała się gwiazda tegorocznego festiwalu. Dziecięco-młodzieżowa grupa BARAKONI w swoim spektaklu pokazała gruzińską fantazję na scenie, temperament i niezapomniane choreografie. Zdjęcia z koncertu >>>

_DSC2298 _DSC2251

Kolejne “Muszelki Wigier” już za rok. Wszyscy goście zapowiadali, że wrócą na kolejną edycję. Jedni, by zdobyć upragnioną Muszelkę, inni, żeby powiększyć swoją kolekcję.

Tak było na XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca “Muszelki Wigier 2016”:

Fot. Piotr Kopciał

Kategoria: Archiwum, Galerie