Smyczki zabrzmią latem przy fontannie

W trzy letnie niedzielne wieczory w parku Konstytucji 3 Maja będzie okazja posłuchać pięknej muzyki. W cyklu “Letnie Koncerty przy Fontannie” zagrają muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

koncert na instrumenty smyczkowe
Niedziela, 20.08.2017, godz. 19:00

park Konstytucji 3 Maja

wstęp wolny

W tym roku będzie okazja dwukrotnie usłyszeć koncert na instrumenty smyczkowe. Pierwszy odbył się 16 lipca, a drugi będzie można usłyszeć 20 sierpnia. W sierpniu na pierwszy plan wysuną się instrumenty dęte.

Fot. Piotr Kopciał

“Letnie Koncerty przy Fontannie” odbywają się każdego lata od 2013 roku. Początkowo muzyki można było posłuchać na placu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, ale później muzycy zaczęli zapraszać publiczność do parku Konstytucji 3 Maja.


logo_orkiestra_poziomoSuwalska Orkiestra Kameralna powstała w lipcu 2007 r. z inicjatywy Prezydenta Suwałk Józefa Gajewskiego. Jej pierwszym dyrygentem był Grzegorz Bogdan. Orkiestra regularnie koncertuje w kraju oraz za granicą uczestnicząc również w koncertach muzyki rozrywkowej (m. in. z Alicją Majewską, Włodzimierzem Korczem, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Wierzcholskim i zespołem „Nocna Zmiana Bluesa” oraz z zespołem „Zimne Dranie”). Do jednego z najważniejszych wydarzeń należał występ orkiestry w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz uczestnictwo w II prawykonaniu „Amor Vincit” Miłosza Bembinowa w 2012 r. w Suwałkach. Od sierpnia 2008 r. jej dyrektorem artystycznym był Kazimierz Dąbrowski, utytułowany absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Nowy sezon artystyczny 2015-2016 orkiestra rozpoczęła pod przewodnictwem artystycznym dr Ignacego Ołowia. Obecnie tę funkcję pełni Krzysztof Jakub Kozakiewicz.

Kategoria: Archiwum