Twórczyni ludowa z Suwalszczyzny doceniona na prestiżowym konkursie

A zaczęło się od tego, że po wyjściu za mąż, nie było co robić wieczorami… Dobrze znana na Suwalszczyźnie twórczyni ludowa, prowadząca w Suwalskim Ośrodku Kultury warsztaty tkackie, Pani Sabina Knoch odniosła wielki sukces.

Pani Sabina ze Szczepek k. Nowinki za swoje dzieło – “Drzewo życia” – otrzymała wyróżnienie w XXIII Konkursie na tkaninę dwuosnowową – Janów 2015!

P1860616

Nagroda jest bardzo cenna. Praca pani Sabiny została bowiem dostrzeżona wśród dzieł najlepszych tkaczek z Janowa, który jest największym i najprężniej działającym ośrodkiem tkackim w Polsce. Sukces pani Sabiny to efekt wieloletniej praktyki, pogłębiania i wymieniania wiedzy – także na warsztatach prowadzonych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

P1860596 P1860628

„Jak wyszłam za mąż, nie było co robić wieczorami i zaczęłam tkać. Najpierw na bawełnie, wybierane deską. Przyzwyczaiłam się i lubiłam tkać. Kobiety przynosiły nici i tkałam na zarobek. A później zaczęłam tkać dwuosnowowe. Mama osnowała i przychodziła pomóc nawinąć i nabrać” – tak swoje początki z tkactwem wspomina Pani Sabina. Więcej informacji o Pani Sabinie Knoch można znaleźć na www.dziedzictwosuwalszczyzny.soksuwalki.eu

P1860592


Pani Sabina Knoch prowadzi w SOK warsztaty tkackie. Spotkania odbywają się w środy w godz. 10:00-14:00 w Pracowni Tkackiej SOK przy ul. Noniewicza 71 – KLIKNIJ i DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

tkactwo

Kategoria: Archiwum